JOQ Albania
Home

Tronditet Mourinho, Gjykata e dënon me një vit burg
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 05/02/2019 16:40

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Trajneri portugez, Jose Morinho është dënuar sot me një vit burg.

Shkak është bërë mos deklarimi i të ardhurave që vinin nga e drejta e imazhit në kohën kur portugezi drejtonte Realin e Madridit.

mrgjithatë, ai nuk përfundojë pas hekurave, pasi dënimi është më i ulët se 2 vite.

“Special One” i shpëton qelisë teksa do të duhet të paguajë 2.2 milionë euro gjobë që të shlyejë dënimin.

Nuk është hera e parë që një personazh nga bota e sportit dënohet për evazion fiskal.

Kujtojmë që disa kohë më parë, Kristiano Ronaldo u gjobit me 19 milionë euro dhe 23 muaj burg.