JOQ Albania
Home

“Po ky pse flet me ta? Shk*rdhata!”, Vardi shpërthen ndaj trajnerit të tij
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 04/02/2019 16:01

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Mbrëmjen e djeshme, Mancheter United fitoi 0-1 në fushën e Leicester Cityt.

Pas ndeshjes, sulmuesi i "dhelprave" Xhimi Vardi ka qenë shumë i nervozuar.

Më shumë se humbja, atë e ka acaruar gjesti i trajnerit të tij, Klod Puel i cili ka përshëndetur kundërshtarët.

Ai u ndal edhe për të kominukuar dhe pak sekonda me Pogbanë, meqë të dy janë francezë.

Por, kjo nuk i ka pëlqyer aspak Vardit, i cili sipas mediave britanike, ka shpërthyer në ofendime.

Ai i drejtohet shokut të tij:

Po ky pse po flet me ta, çfarë shk*rdhate!

Natyrisht, një moment i tillë nuk u ka humbur tifozëve, të cilët kanë nxituar për ta bërë publik në rrjetet sociale episodin e ndodhur.