JOQ Albania
Home

Shokuese/ Gjendet trupi i pajetë brenda avionit të Emiliano Sala
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 04/02/2019 13:33

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Mbrëmjen e djeshme u bë e ditur se u gjend më në fund avioni me të cilin Emiliano Sala po udhëtonte nga Franca në drejtim të Kardifit.

Mbetiet e avionit u gjetën në kanalin pranë ishullit të Guernseit.

Së fundmi, në internet janë shpërndarë foto të avionit të gjetur në thellësitë e detit.

Ai shihet i copëtuar, ndërsa raportohet se është gjetur edhe një trup i pajetë.

Sipas Degës së Investigimit të Aksidenteve ajrore, në një video nënujore duket një trup nën një metal të ndryshkur.

Megjithatë hetuesit ende nuk kanë konfirmuar nëse trupi është i 28-vjeçarit Sala apo i pilotit.

Nga ana tjetër kërkuesit kanë nisur nga puna për të nxjerrë në sipërfaqe avionin e copëtuar dhe trupat e pajetë.

Atapo po kërkojnë gjithashtu me shpresën që të gjejnë shpejt kutinë e zezë, nga e cila mund ta zbulohen shkaqet e aksidentit tragjik.