JOQ Albania
Home

Fejohet 17 vjeçe me djalin me probleme fizike, vajza rrëfen peripecitë kur zbulon të vërtetën
Shkruar nga: F Tenolli | Publikuar më: 28/01/2019 13:19

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Fejesat me mblesëri janë një fenomen që i përket kryesisht një apo dy dekadave më parë, megjithëse nuk mund të themi se janë zhdukur totalisht edhe në ditët e sotme.

Historitë e jetës janë në ndryshme në çdo individ, nisur nga momentet e bukura e deri tek ato të dhimbshmet.

Rrëfimi i tyre nuk është i lehtë, i vlefshëm është mendimi që merr kur i rrëfen dikujt problemin tënd.

Foto ilustruese

Në redaksinë e JOQ Albania, ka mbërritur rrëfimi i një vajze, e cila thotë se nuk ka kaluar një jetë të lehtë dhe gjithçka filloi pasi u fejua me mblesëri.

Ajo ka shkruar:

Prsh JOQ, doja te ndaja dhe un historin time me ju. Km kalur nje femijeri te veshtir plot vuajtje e prb..ne moshen 17 vjecare jm fejuar me deshiren time me ni person me prb fizik e pranova ashtu si ishte sps mu ka duk njeri i mirr .merreshim vesh per cdo gje po kjo nk zgjati shum..pasi se fundmi km zbulu shum te verteta te hidhura se kam pas dit se ai qen i denuar per vjedhje apo se ka lujt bixhos.edhe se mka tradhetu…ai ka ni familje qe ctju them per mu jn kot qe diten qe km vaj me at shpi e deri sot qe jm 23 vjece nk mbaj mend te ken ber asgje per mua edhe nese i krk dicka do thon skemi ne nderkoh qe nuseve te tj qe i kan te ndara u japin..nga un presin qe kudo qe tshkoj tu marr leje ,qe tu bej sherbim ,qe te hesht ndaj padrejtesive qe mbejn dhe ver8 km heshtur ee..dhe nga bashkshorti jm shuuum e zhgenjyer tn jemi njerez te rinj kemi deshir me pas ni shpi tbkr ,jetes me tmir ,veshje tbkr nk po them marke po dicka te kohes..ai sben asgje nga kto i duken gjera koti esht akm me mentalitetin e par…nk kemi dal 1her tvetme per dark nk kemi ber as fejes as dasem as dtl e vajzes.e pse?  sepse prindrit e tij nk e shohin te arsyeshme ..un jm e vetedijshme qe qendroj shm me lart se ai eshe si pamje fizike edhe ne sjellje e cdo gje tj…ju flm per mendimet tuaja ….ofendimet kursejini ju lutem…klb … edhe un anonim si te tj.”/ JOQ ALBANIA

*Komentet ju takojnë juve.

Nëse keni histori të ngjashme për të ndarë me ndjekësit e faqes, mund të na dërgoni mesazh në profilet tona në rrjetet sociale.

Me respekt stafi i JOQ Albania.*