JOQ Albania
Home

Shtoi 31 kg nga trajtimi kundër kancerit, e braktis i fejuari një javë para dasmës
Shkruar nga: E Prifti | Publikuar më: 23/01/2019 0:07

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një modele ka treguar se si ish i fejuari e braktisi vetëm një javë para dasmës së tyre, vetëm se vuri shumë peshë nga ilaçet.

Emily Nicholson, e diagnostikuar me kancer të pashërueshëm, u braktis nga i fejuari sepse kishte shtuar 31 kg prej ilaçeve që merrte për të luftuar sëmundjen.

24-vjeçarja e pa veten e saj të shtonte kilogramë ditë pas dite brenda 6 javëve pasi kishte nisur të merrte steroide.

Nicholson u diagnostikua me kancer në tru në shkurt të vitit 2016 ndërsa në janar të vitit 2017 mjekët i dhanë lajmin se i kishte mbetur vetëm një vit jetë.

Por, pavarësisht sëmundjes së saj, Emily dhe 24-vjeçari, Jamie Smith kishin bërë plane që të martoheshin në momentin që ajo mori lajmin e hidhur.

Gjithsesi, një javë para martesës, Jamie e braktisi duke i dërguar vetëm një mesazh në Facebook.

Ajo tregon:

Ishte e tmerrshme. Ai e bëri shumë të qartë se nuk më donte. E kuptova se ishte për shkak të mënyrës sesi unë dukesha tashmë dhe prej asaj që kishte ndodhur. Tani unë nuk ndjej më asgjë për të, ai më lëndoi, por nuk ka asnjë vkerë që të mërzitem për të. Thjesht më është dashur që të jem e fortë."