JOQ Albania
Home

Tërësisht i tejdukshëm edhe pas ngrirjes, rusi filmon veten duke ecur mbi liqenin më të thellë të botës
Shkruar nga: E Prifti | Publikuar më: 22/01/2019 23:38

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një rus ka filmuar veten duke ecur nëpër liqenin e ngrirë Baikal në Siberi.

Pamjet, e filmuara më 12 janar tregojnë burrin duke ecur mbi akullin e pastër si kristali ndërsa tregon për kamerën pjesë të ndryshme të mrekullueshme përgjatë liqenit.

Filmuesi u shpreh:

U ndjeva sikur isha duke qëndruar në ujë ose duke ecur në një xham shumë të brishtë. Pavarësisht nga kjo, e dija se nuk isha i rrezikuar pasi trashësia e akullit është rreth 15 cm. Unë mund të shoh qartë pjesën e poshtme të liqenit, gurët dhe peshqit. E gjithë kjo më bëri të ndihem sikur isha duke kërkuar në një vend të magjepsur.

Liqeni Baikal është liqeni më i thellë dhe rezervuari më i madh i ujërave të ëmbla në Tokë. JOQ Albania