JOQ Albania
Home

Gruaja e varur nga seksi tregon “hallin”: Kam bërë shumë tradhti ndaj burrit, takoj 4-5 persona njëkohësisht
Shkruar nga: F Tenolli | Publikuar më: 20/01/2019 12:22

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Varësia nga seksi është një problem serioz për një pjesë njerëzish, të cilët nëse nuk e marrin këtë kënaqësi nga partneri i tyre detyrohen të shkojnë me shumë individë për të përfituar qejfe seksuale nga më të ndryshmet.

Kjo sjell tradhtinë në çift apo edhe konfliktet që mund të lindin nga varësia ndaj marrëdhënieve dhe kënaqësive seksuale.

Fiksimi është i kurueshëm nëse pacienti i drejtohet një personi të specializuar për këtë çështje.

Një rast i ngjashëm është rrëfyer nga një grua e cila vuan nga një diagnozë e tillë.

Ajo shpjegon se megjithëse është nënë e një fëmije, ka tradhtuar burrin disa herë edhe me persona të ndryshëm në të njëjtën kohë për të përfituar kënaqësi seksuale.

Vajza shkruan për JOQ Albania:

Pershendetje JOQ! Kam nje problem te madh, te pakten per mua keshtu eshte dhe, dua ta ndaj ne ju edhe pse e di qe do mar vetem ofendime dhe gjykime, por ne te vertet kam nevoje per keshilla sepse nuk kam me ke ta flas tjeter kete problem.. Atehere une jam nene e nje femije, jetoj jasht shteti prej disa vitesh dhe per momentin nuk punoj.. Mendoj qe vuaj nga varesia seksuale (Dipendenza sessuale).. Kam bere shum tradheti ndaj burrit dhe akoma jam ne lidhje me 4-5 persona njekohesisht dhe qe 2-3 prej tyre i kam takuar e me te tjeret po bej plane ti takoj, ndersa me nje kam bere seks dhe vazhdoj ta takoj akoma… Si fillim nisi si loje, thjesht doja te ndihesha vertet femer dhe u lidha me nje burre me te madh se une ne moshe por qe nuk ben problem aspak. Thjesht rendesi ka qe me ben te ndihem mire, sikur thjesht dhe nje muhabet vetem.. Pas disa muajsh u shkeputa nga ky, thash boll sepse jam gabim do heq dore, kaluan 6-7 muaj nuk rezistova dot dhe vajta ta takoja dhe prap kryem mardhenie.. Dhe nuk ndjej asnje pendim, absolutisht asnje. E di qe jam ne rruge te gabuar por nuk heq dot dore.. Plus flas dhe me shum te tjere, muhabete seksi, tema erotike apo dhe me foto.. Te gjitha keta qe flas jan ne nje vend qe jetoj dhe une dhe me kerkojn te takohemi.. Kam shum deshire dhe une, por pastaj vjen nje moment qe heq dore per pak, por nuk mund ta kontrolloj dot veten dhe prap ja nis me keto gjera.. Eshte e vertet. Pjesen me te madhe te kohes mendoj vetem per seksin edhe si te njoh sa me shum meshkuj e te organizohem per tu takuar me ta. Nuk eshte normale e di, por nuk mund ta frenoj dot veten, ju betohem. Nuk di cfare te bej. Jam bere shum agresive, shum e ndjeshme dhe nuk duroj dot asgje.. U futa pak ne YouTube per kete problem dhe me sa kuptova duhet ndihma e nje seksuologu qe ta kaloj kete "ves", kete varesi me sakte.. Edhe pse e martuar, apo qe kam lidhje dhe me te tjere vazhdimisht masturboj. Turp me vjen ta them por e kam bere gjithmone dhe vazhdoj ta bej.. Jan gjera te gabuara keto, qe mund te shkaterrojn nje familje por nuk terhiqem dot mbrapa, sme len ndjenja e fort qe kam brenda meje per te vazhduar me keto gjera.. Madje jam une vete ajo qe i provokoj meshkujt ne fillim dhe ju le shkak per t’me ngacmuar.. Dhe mar kenaqesi te madhe nga keto gjera, ju lutem me ndihmoni me ndonje keshille.. Kam menduar te shkoj tek Mjeku por terhiqem gjithmone ne momentin e fundit.. Postojeni anonim, faleminderit!!!”