JOQ Albania
Home

“Të gjitha inastacat ligjore rrinë në heshtje”, peshkarexha në Divjakë tmerron banorët
Shkruar nga: A Naçi | Publikuar më: 13/01/2019 12:54

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Në bregdetin shqiptar jo pak herë është peshkuar duke shkelur çdo ligj dhe rregull. Kjo gjë ka ndodhur gjatë ditës së sotme në bregdetin e Divjakës.

Një prej banorëve të kësaj zone ka denoncuar në redaksinë e JOQ Albania se disa peshkarexha, çdo ditë po shkatërrojnë bregdetin dhe se veprimtaria e tyre vetëm peshkim nuk quhet.

Banori ka shkruar:

"Pershendetje! Duam te ngrem nje shqetesim ne banoret e Divjakes ..keto peshkarexha cdo dite po shkaterrojne bregdetin dhe vetem peshkim nuk quhet ky ne kete distance ta afert nga bregu i detit..Te gjitha inastacat ligjore rrine ne heshtje.."

Më tej, ai ka treguar se këto peshkarexha po tmerrojnë banorët, por siç ka thënë edhe vetë banori askush nga instituticionet përgjegjëse nuk do ta dijë.