JOQ Albania
Home

Studentët sfidojnë Ramën me iso labe: S’jemi dele siç do ti, 8 pikat do t’i marrim një për një
Shkruar nga: F Tenolli | Publikuar më: 11/01/2019 11:51

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Teksa studentët e Fakultetit Ekonomik dhe ata të Drejtësisë kanë vendosur të protestojnë duke u ngujuar brenda në godina, studentët e FSHN kanë zgjedhur një tjetër mënyrë.

Ata i kanë drejtuar një mesazh kryeministrit Edi Rama duke kënduar iso labe.

Në kor ata këndonin:
S’jemi dele siç do ti, për 8 pikat kemi dalë, do ti marrim një për një".

Në oborrin e Fakultetit të Drejtësisë ata iu bashkuan studentëve të drejtësisë duke shfrytëzuar dritaren e Fakultetit dhe hodhën derën në tokë me forcë.