Jeta Osh Qef
Home

“Lëpirësit e Edvinit klithin si b*shtra dhe hiqen sikur mbështesin studentët…”
Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 06/12/2018 15:22

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Deputeti i PD, Edi Paloka ka reaguar ashpër ndaj atyre që i quan shërbëtorë dhë lëpirës të kryeministrit Rama.

Paloka ka dalë në mbrojtje të studentëve që janë ngritur në protest ndërsa thotë se analistët që shtiren si të pavarur, I bëjnë thjesht shërbimin e rëdhës pronarit të tyre.

Ndër të tjera Paloka thotë se studentët janë ngritur kundër vendimit të qeverisë dhe përderisa vendimet e qeverisë janë politike edhe protesta s’mund të jetë larg politikës.

Komenti i plotë:

Kam ndjekur keto dite disa nga “mendjet e ndritura” te mediave ,qe kane veshur kostumet e te pavarurve dhe po perpiqen ti bejne sherbimin e rradhes padronit te tyre.
Keta sherbetore , lepires te Edvinit , qe marrin cdo rol qe ju cakton padroni, bejne sikur jane te shqetesuar se mos protesten e studenteve e perdor politika. Luajne dhe rolin e mbeshtetesve te protestes por kerkojne me deshperim qe “studentet te qendrojne larg politikes” dhe me “politiken” nenkuptojne vetem opoziten.
Se pari si ish-student( edhe mbetes ndonjehere) si pjesmarres ne levizjen studentore te dhjetorit ‘90 dhe greven e urise se shkurtit ‘91, si pjesmarres ne qindra protesta , sot nga pozicioni i dikujt qe merret me politike , dua te shpreh kenaqesine qe ne kete vend ka ende “shpellare” dhe studente “ngeles” qe jane aq te civilizuar sa te vazhdojne te protestojne kur ju shkelen te drejtat.
Se dyti dua t’ju kujtoj ketyre qe te zhytur ne prapanicen e Rames, kerkojne deshperimisht te mbrojne padronin , se asgje nuk mund te jete jashte politikes.
Le te klithin ata sa te duan si bushtra , por protesta e studenteve eshte kunder qeverise dhe padronit te tyre edhe pse nuk eshte e iniciuar nga opozita.
Studentet jane ngritur dhe protestojne kunder vendimeve te kesaj qeverie dhe vendimet e qeverise jane politike. Pra nuk ka se si protesta te jete larg politikes.
E per fatin e keq te lepiresve, nuk mund te jete as opozita e perjashtuar perderisa kemi te bejme me vendime te kesaj qeverie qe opozita i ka kundershtuar me force edhe gjate kohes qe ka qene ne Parlament por edhe ne vazhdimesi . Opozita ka deklaruar se do ta anulloje kete te astuquajtur reforme qe kerkon te rrjepe studentet e universiteteve publike dhe kjo , duan apo jo lepiresit, ben qe ne te jemi ne nje linje me protestuesit .
Prandaj o te mjere boll i sherbyet te keqes se do t’ju duhet qe nje dite te jepni llogari bashke me padronin tuaj.

Protesta e studentëve/ 'Le të klithin si bushtra', deputeti nuk përmbahet ndaj analistëve: Shërbëtorët dhe lëpirësat e Ramës...