Jeta Osh Qef
Home

“Po i ndihmojnë për të dalë jashtë”, banorja e Unazës së Re rrëfen tmerrin që përjetuan nga flakët e zjarrit
Shkruar nga: A Naçi | Publikuar më: 02/12/2018 20:04

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një kabinë elektrike është përfshirë nga flakët e zjarrit në një pallat, që ndodhet tek "Unaza e Re".

Një banorë e kësaj zone ka treguar për redaksinë e JOQ Albania tmerrin, që ka përjetuar.

Përshëndetje! Është djegur një kabinë elektike tek një pallat tek "Unaza e Re". Ka ardhur edhe zjarrëfiksja dhe policia. Po ndihmohen banorër, për të dalë nga pallati".

Më tej, ajo ka treguar se shkaqet, që kanë çuar në djegie e kabinës elektike ka qenë cilësia e dobët e punimeve dhe se prej kohësh nuk ishte ndërmarrë asnjë masë parandaluese.