JOQ Albania
Home

“U martua me ty apo me plakun 100 vjeç?”, tezja e Anxhelës akuzon djalin që e çoi në Itali
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 13/06/2018 15:03

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Thellohen edhe më tej misteret e vrasjes së Anxhela Meçanit, e cila ndërroi jetë në Torino mbrëmjen e së shtunës, pasi ishte dhunuar dhe ishte hedhur nga dritarja e një makine në lëvizje.

Tezja e viktimës ka zhvilluar një bisedë me djalin që pretendohet se e çoi në Itali, i cili dyshohet se ishte i dashuri i saj.

Gjatë bisedës ajo tenton t’i nxjerrë të dhëna që duke e pyetur për lëvizjet e fundit që kishin bërë, pse kishin lëvizur në Torino apo nëse kishin marrë ndonjë kërcënim.

Sipas “BallkanWeb”, tezja e Anxhelës i thotë se ai e di prej kohësh se kush qëndron pas vrasjes së mbesës së saj, djali, identiteti i të cilit nuk është bërë i ditur, e mohon kategorikisht që të ketë lidhje me vrasjen makabre të të resë.

BISEDA:

Djali: Shkuam për të gjetur punë.

Tezja: Jo se kishte Anxhela apo ti ndonjë…

Djali: Kishim 7 ditë. Më dëgjon. Kishim 7 ditë që kishim shkuar atje.

Tezja: 7 ditë jo më shumë?

Djali: Jo. Aq kishim.

Tezja: Unë s’di asgjë. Mua më thoshte Anxhela që ne… Anxhela me kë kishte kërkesë, se nuk e vranë për një sufllaqe, e hoqën nga faqja e dheut dhe e hodhën si një qen në rrugë. Ti që ke një vit e gjysmë e di shumë mirë se kush e vrau Anxhelën.

Djali: Dëgjo, kërcënime s’ka pasur as ajo as unë. Se imagjinoj dhe se kuptoj dot se kush ka qenë..

Tezja: Se imagjinon dot ti ehhh.

Djali: Jo se imagjinoj dot. Se do shkoja ta kapja atë njeri, le të vdisja dhe unë.

Tezja: S’të ka bërë ankesë për asnjë lloj gjëje. Kjo ishte ‘bam bam’?

Djali: Jo s’më ka bërë asnjë ankesë. Biles këtë gjera që të thashë ty, ia kam thënë edhe policisë.

Tezja: Është logjike që do mbash këtë linjë dhe s’do thuash një gjë tjetër tek unë.

Djali: Kjo është e vërtetë. Skam ça mbaj të fshehtë. Unë skam ndenjur…tani ti më thotë këto gjëra. Po më fut mua të mendoj keq.

Tezja: Kush unë po të fus?!

Djali: Jo tani më bën keq edhe mua.

Tezja: Dëgjo për shpirt të dy fëmijëve, ndoshta të ka llafosur, unë Anxhelën e kam si fëmijën time. Mua s’më vete mendja tek asnjë tjetër gjallë në botë. Vetëm t’i je ai që e njeh dhe tek ty do drejtohem. Do gjykohesh vetëm ti…nuk e di. Zoti…

Djali: Më dëgjon…unë të thash. Unë se di…jam shumë keq. Thash të më vrisnin mua sesa atë. Është një gjë që unë se prisja kurrë këtë.

Tezja: Anxhela punonte?

Djali: Jo.

Tezja: As natën as ditën?

Djali: As natën as ditën.

Tezja: Anxhela ka dalë në rrugë? Më fal që po bëj këto pyetje, por kështu janë të dhënat…

Djali: Jo.

Tezja: Anxhela ka dalë natën ka punuar si prostitutë? Ma thuaj nuk më trazon kjo gjë?

Djali: Nuk është e vërtetë. Shkruhen budallallëqe ne internet dhe gazeta.

Tezja: Këto i shkruajnë gazetarët italianë…

Djali: E di sepse i kam lexuar vet ato.

Tezja: Ashtu de…Çupa bëri celebrim me ty apo me italianin që ishte 100 vjeç?

Djali: Bëri celebrim me italian për dokumente..

Tezja: Jo me ty?

Djali: Jo jo me mua…pse s’të tha ty?

Tezja: Se di ça të tha ty, mua më tha se kishte bërë celebrim me…