JOQ Albania
Home

Gazetari i publikon Berishës teserën e Partisë së Punës: Ke të drejtë Sali…
Shkruar nga: S Bardhi | Publikuar më: 12/06/2018 21:02

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Ditën e sotme Partia Socialiste kishte 27-vjetorin e themelimit të saj dhe i duket kjo ditë simbolike ka nxitur gazetarin Artan Hoxha që t’i kujtojë edhe ish-kryeministrit Berisha se vjen nga radhët e PPSH, sot PS sipas tij.

Hoxha ka postuar foto nga tesera e anëtarësisë, ku shihet Berisha si i anëtarësuar në Partinë e Punës së Shqipërisë.

Gazetari shkruan:

Kur ke te drejte, ke te drejte Sali!!! Kete nuk ta mohon dot Kush….
Ti nuk mund ta lesh historine te falsifikohet, aq me teper kur behet fjale per Partine e Punes, ne te cilen militove devotshmerisht nga 1968 deri me dhjetorin e 1990-es, per plot 23 vite, si komunist dhe si sekretar partie i organizates baze. E thua dhe vet ne shkrim se ti nuk e kundershton vendimin e ndryshimit te emrit nga PPSH ne PS, te 12 qershorit 1991. I thua dhe cfare nuk thua. Mor te gjitha i thua, por si gjithnje, vetem ato qe te interesojne. I akuzon rilindasit e Rames per falsifikatore monstruoze, (ne fakt jo se nuk ke te drejte, ata nuk e njohin partine meme aq mire sa ti). Por "padashje", fare padashje harron te na thuash se ke milituar 1/3-en e jetes tende, madje ne moshen me vitale ne radhet e asaj partie. Prandaj doktor qe te jemi korrekt deri ne fund me informacionin, asnje rilindas, perfshire ne dac edhe kryerilindasin Rama, nuk ka kontribuar ne ate parti me shume vite se sa tregon libreza jote e anetarit te PPSH.
Mire ben qe qellon forte doktor, por qello drejt…
Gjithsesi edhe ti ke feste sot, bashke me Ramen dhe Meten.
Doni s’doni, te ajo parti keni ngrene te gjithe, keni mesuar, jeni trajnuar, jeni rritur, prej asaj partie jeni bere keta qe jeni sot, "baballare te kombit". Prandaj si thote populli, mos e permbysni kupen aty ku keni ngrene buken…
Ta gezosh festen e 77 vjetorit te partise ku militove per plot 23 vite…
Gaz paci gjithmone!!!!!”