Burrat “përplasin brirët” në Fier, dalin nga makinat e s’i hapin rrugën njëri-tjetrit

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 04.04.2018, 13:55

Dy shoferë automjetesh janë përplasur verbalisht me njëri-tjetrin në një prej lagjeve të qytetit të Fierit. Shkak është bërë një rrugë e prishur dhe dy automjete të parkuara nga të dyja anët e rrugës.

Të dy shoferët duan të kalojnë në të njëjtën rrugë, por as njëri e as tjetri nuk tërhiqen. Ata bisedojnë fillimisht nga xhamat e makinave, e më pas, njëri e fik automjetin dhe thotë se nuk ka në plan fare të lëvizë.

Ai justifikohet duke u shprehur se makinën e ka marrë me qira dhe nuk i bëhet vonë se çfarë i ndodh.

Burri tjetër nuk lëshon pe teksa thotë se "kundërshtari i tij" e ka rrugën e lirë (edhe pse të shkatërruar) dhe mund të ecë sa të dojë.

Gjithçka filmohet nga një prej pallateve përballë. Fundin mund ta shikoni vet, por cili nga të dy ka të drejtë në këtë rast? Si mendoni?

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit