JOQ Albania
Home

Lë punën që të udhëtojë me kanoe në detin Mesdhe
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 31/05/2016 10:25

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Ky djalë la punën për të udhëtuar Europën me kanoe. Ai ka vozitur nga Barcelona në Sicili përgjatë bregdetit dhe ka vizituar shumë ishuj. Gjithsej 5000 km brenda 3 vitesh. "Kam gjetur një qen në rrugë dhe tani ai jeton me mua si një qen marinar në kanoe.

Ne zbulojmë vende dhe kultura të reja së bashku, duke bërë mijëra miq përgjatë bregdetit të Mesdheut. Udhëtimi vazhdon," shprehet ai. Fotot e tij me qenin gjatë udhëtimeve janë shenjë e një miqësie të fortë. Shfletoni galerinë për të parë më shumë.