“Xhimi i kishte duart e prera”, detaje tronditëse nga vrasja e 23-vjeçarit: Autori e goditi 3 herë në zemër dhe bark

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 07.07.2024, 19:44

Detaje tronditëse janë zbardhur nga vrasja e 23-vjeçarit Xhimi Bakaj, mbrëmjen e 5 korrikut në Fier.

I riu u vra nga 39-vjeçari Xhuliano Miho pas një debati për motive xhelozie që kanë patur në rrugë.

Edhe pse autori ka deklaruar se viktimën e ka qëlluar 3 herë me thikë, familjarët e tij japin tjetër version.

Ata thonë se Xhimi ka patur plagë të shumta edhe në duar pasi ka tentuar të vetëmbrohet. Përveç kësaj, ata thonë se ai ka marrë goditje në zemër dhe bark, ku disa prej organeve i kanë dalë jashtë.

Sipas tyre vrasja e 23-vjeçarit është makabre dhe jo për vetëmbrojtje ashtu siç ka deklaruar autori, i cili ishte me precedentë penal dhe i njohur nga policia.

Ata thonë se viktima kishte bërë disa denoncime për autorin, por policia s’i ka marrë seriozisht.

Mesazhi i familjarit:

Pershendetje joq, Ne radh te par deshiroj te qendeoj anonim per kto cdo ju shkruaj . Jam nje i aferm i viktimes Xhimi bakaj dhe desha te ndaja disa informacione me ju lidhur me ceshtjen . Ne cdo media esht then se viktima ishte qelluar tre her me thik porne te vertet rezultin me teper . Nga trupi i te ndjerit qe pam nga afer ai i kishte duart e prera si pasoj e rezistences qe i kish ber autorit dhe kishte marr 3 thikq ne zemer dhe disa te tjera ne bark saqe i kishin dal organet jasht , kjo esht veper makaber nuk esht vetmbrojte sic ishte shprehur autori ne seancen gjygjsore .

Dhe sipas disa infromacionve qe kam nuk e di sa te verteta jan xhimi i ishte drejtuar disa her policis per kercenimet qe kisha mar her pas here nga autoi krimit por policia nuk i kishte marr seriozosht , dhe per sa i perket autorit ka precedent penal te meprashem .sic u shpreha me lart nuk e di sa te verteta jan kto informacionet ju drejtohem ju qe

Te beni disa hetime ose kerkime dhe te nxrinri te verteten ne shesh ne menyr qe te vihet drejtesia ne vend

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroi i muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Denisi nga Durrësi
  I pari në listë është Denisi nga Durrësi, i cili shpëtoi nga mbytja një vajzë në qytetin bregdetar. Ai e pa atë teksa ishte futur në det dhe vrapoi menjëherë për ta shpëtuar. Në një intervistë për JOQ ai tregon se nuk u mendua dy herë pët t’u futur në det dhe për të nxjerrë vajzën nga uji.
  Djali nga Tirana
  I dyti në listë është djali nga Tirana, i cili pa një të moshuar në rrugë që po shiste perime dhe vendosi që t’ia blejë asaj të gjitha me qëllim që ajo të shkonte në shtëpi dhe të mos rrinte më në rrugë në ato kushte. Gjithashtu ai bëri thirrje që çdokush që mundet të ndihmojë të moshuarit që shesin në rrugë, duke blerë produktet e tyre.
  Petrit Alijaj
  I treti është Petrit Alijaj, shqiptari në New York i cili shpëtoi nga manjaku të dashurën e tij. Një burrë i çmendur, manjak, tentoi të digjte të dashurën e shqiptarit në një stacion treni, por Petriti u hodh mbi të dhe flaka u vu në rrobat e tij. Ai ka marrë djegie të mëdha në trup dhe ndodhet i shtruar në një nga spitalet në New York.
  I riu shkodran
  Në listë është edhe i riu shkodran, i cili bëri një gjest për t’u duartrokitur. Ai iu dërgoi ujë dhe kafe, efektivëve të policisë, që kishin disa orë në punë në mes të rrugës. Ndoshta një gjest i vogël, por që motivon shumë të tjerë të ndihmojmë njëri-tjetrin.
Haram i muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Jurgen Çela
  I pari në listë është Jurgen Çela, i riu nga Fushë-Kruja, i cili aksidentoi rëndë një vajzë, në Rrugën e Durrësit, dhe më pas u zhduk duke e lënë atë në mes të rrugës, të plagosur. Ai u dorëzua më vonë dhe rezultoi se ishte në gjendje të dehur dhe ishte futur kundravajtje në rrugë. Sot, vajza e aksidentuar është në gjendje jo të mirë. Ajo është dërguar në Greqi për mjekim më të specializuar.
  Asgan Mërnica
  I dyti është Asgan Mërnica, 23-vjeçari nga Fieri, i cili vrau me armë zjarri një efektiv policie, Nevruz Cenaliajn. Mërnica e vrau efektivin, pas një debati mes të dyve, se kush do të kalojë i pari në një rrugë të ngushtë të fshatit. Pas dy ditësh, 23-vjeçari u vetëdorëzua, shumë i qetë, i qeshur dhe aspak i penduar për atë që kishte bërë.
  Erdgys Arrazi
  Në listë është edhe Erdgys Arrazi, bashkëshorti i Alma Arrazit, e cila u vetëhodh në lumin Buna bashkë me tre fëmijët e saj në gjende të rënduar psikologjike. Arrazi është në burg, pasi ndaj tij rëndon akuza, se e ka shtyrë bashkëshorten drejt vetëvrasjes. Prokuroria thotë se Arrazi e dhunonte bashkëshorten psikologjikisht dhe pas kësaj ajo ndërmori veprimin ekstrem.
  Djali dhunues
  I katërti në listë është djali që u filmua duke dhunuar nënën e tij të moshuar, duke e kapur prej flokësh dhe duke e goditur keq. JOQ Albania publikoi pamjet e dhunës dhe më pas policia kreu arrestimin e tij. Ai kishte vetëm pak ditë që kishte dalë nga qelia e burgut dhe ishte në arrest shtëpie. Dhuna e tij ndaj nënës ishte e përhershme.
  Eduart Danaj
  I pesti në listë është edhe Eduart Danaj, shqiptari, i cili masakroi me thikë për vdekje bashkëshorten e tij në Athinë. Ai mendonte se gruaja e tij e tradhëtonte dhe në gjendje të dehur e vrau atë në mes të rrugës. Eduarti e dhunonte gruan e tij vazhdimisht dhe ajo kishte marrë disa herë urdhër mbrojtje, por nuk ndihej e sigurt aspak.
  Vlonjati
  I gjashti në listë është vlonjati, i cili tmerroi në plazh turistet ruse. Ai i shante ato dhe u afrohej për t'i ngacmuar. Kur ato e refuzuan, vlonjati afroi çadrën ndaj tyre dhe i ofendonte sa të mundej.
  Babai dhunues
  Në listë është edhe babai që dhunonte djalin e tij të mitur në Vlorë. Ai shfaqej teksa i gjuante pa pushim në kokë dhe e shante si të mundej. Videoja u publikua nga JOQ dhe mori shumë komente.
  Adoleshentët
  Adoleshentët që dhunuan burrin me probleme të shëndetit mendor. Ata e ngacmonin në rrugë dhe e goditën, ndërsa ai përpiqej të mbrohej. Pamjet i shpërndanë në rrjetet sociale.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit