Klientja ankohet për produktin, Neranxi: Na është dukur provokim

Shkruar nga: M Gjini | Publikuar më: 05.07.2024, 22:02

Një qytetare ka kontaktuar me redaksinë e Joq Albania në lidhje me një rast që i ka ndodhur me një produkt të blerë në një dyqan të kompanisë Neranxi. Qytetarja shprehet se ka blerë një kavanoz me produktin Sirulinë she kur e hapi produktin i doli si në foto.

Ajo shkruan se kontaktoi me kompaninë dhe më pas u telefonua nga punonjësit të cilët sipas saj thonin se nuk kishte mundësi që produkti të ishtë në atë gjendje. Sipas saj, njëri nga punonjësit e kompanisë i kishte thënë se faji ishte i saj që produkti kishte dalë ashtu.

Ndërkohë Joq Albania kontaktoi me kompaninë Neranxi për të marrë reagimin e saj në lidhje më këtë denoncim. Në vijim do të gjeni denoncimin e ardhur nga qytetarja si dhe reagimin e kompanisë.

Mesazhi i qytetares:

Përshëndetje JOQ! Kam blere nje kavanoz me Siruline pluhur ne nje nga dyqanet e Neranxit. Kur e hapa produktin me doli si ne foto. Kontaktova kompanin, me moren ne tel punonjes te saj, te cilet nuk e pranojne qe produkti te jete keshtu. Thone nuk ka mundesi. Madje nje prej tyre tha se eshte faji im qe produkti ka dal keshtu. Siguria ushqimore ne kete vend ka marre fund. Bejne promocion si kompani me produkte cilesore, dhe nderkohe ne blejme mbeturina!

Përgjigjia e kompanisë Neranxi për rastin pas kontaktimit nga ana jonë:

Përshëndetje! Ju falenderojmë që na kontaktuat paraprakisht, sepse kjo tregon profesionalizmin dhe seriozitetin tuaj. Përsa i përket rastit në fjalë, klientja ka kontaktuar zyrat qendrore të Neranxi Group edhe pse përgjegjësi jonë i shitjes në qytetin ku e ka blerë, i ka thënë që të kthejë produktin në dyqanin ku e ka blerë, pa diskutuar më gjatë se si mund të jetë e vërteta, por klientja ka vazhduar duke shkruar, dhe menaxheri i përgjithshëm i ka sugjeruar të dërgojë produktin në një laborator për analiza. Rasti na është dukur si provokim dhe jo si dikush që kërkon një zgjidhje. Ne nuk jemi të pagabueshëm. Në dyqanet tona klienti mund të gjejë edhe ndonjë neglizhencë nga shitësat, megjithëse ne bëjmë kontrolle rregullisht, pa diskutuar këtu cilësinë e produkteve të cilat janë të gjitha me çertifikata nga vendet e BE. Rasti në fjalë me siguri është dikush që kërkon të na prishë imazhin, mbase i rekrutuar nga konkurrenca. Megjithatë ju si media nuk jeni të detyruar të na besoni ne, por ne ju sugjerojmë që të vini në magazinat tona në Kompani dhe të xhironi një material duke hapur sa kavanoza të dëshironi me spirulinë. Aty do ta kuptoni se nuk ka lajm kësaj here për spirulinën, meqë në media bad news is good news. Ju falenderojmë dhe ju urojmë punë të mbarë!

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroi i muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Denisi nga Durrësi
  I pari në listë është Denisi nga Durrësi, i cili shpëtoi nga mbytja një vajzë në qytetin bregdetar. Ai e pa atë teksa ishte futur në det dhe vrapoi menjëherë për ta shpëtuar. Në një intervistë për JOQ ai tregon se nuk u mendua dy herë pët t’u futur në det dhe për të nxjerrë vajzën nga uji.
  Djali nga Tirana
  I dyti në listë është djali nga Tirana, i cili pa një të moshuar në rrugë që po shiste perime dhe vendosi që t’ia blejë asaj të gjitha me qëllim që ajo të shkonte në shtëpi dhe të mos rrinte më në rrugë në ato kushte. Gjithashtu ai bëri thirrje që çdokush që mundet të ndihmojë të moshuarit që shesin në rrugë, duke blerë produktet e tyre.
  Petrit Alijaj
  I treti është Petrit Alijaj, shqiptari në New York i cili shpëtoi nga manjaku të dashurën e tij. Një burrë i çmendur, manjak, tentoi të digjte të dashurën e shqiptarit në një stacion treni, por Petriti u hodh mbi të dhe flaka u vu në rrobat e tij. Ai ka marrë djegie të mëdha në trup dhe ndodhet i shtruar në një nga spitalet në New York.
  I riu shkodran
  Në listë është edhe i riu shkodran, i cili bëri një gjest për t’u duartrokitur. Ai iu dërgoi ujë dhe kafe, efektivëve të policisë, që kishin disa orë në punë në mes të rrugës. Ndoshta një gjest i vogël, por që motivon shumë të tjerë të ndihmojmë njëri-tjetrin.
Haram i muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Jurgen Çela
  I pari në listë është Jurgen Çela, i riu nga Fushë-Kruja, i cili aksidentoi rëndë një vajzë, në Rrugën e Durrësit, dhe më pas u zhduk duke e lënë atë në mes të rrugës, të plagosur. Ai u dorëzua më vonë dhe rezultoi se ishte në gjendje të dehur dhe ishte futur kundravajtje në rrugë. Sot, vajza e aksidentuar është në gjendje jo të mirë. Ajo është dërguar në Greqi për mjekim më të specializuar.
  Asgan Mërnica
  I dyti është Asgan Mërnica, 23-vjeçari nga Fieri, i cili vrau me armë zjarri një efektiv policie, Nevruz Cenaliajn. Mërnica e vrau efektivin, pas një debati mes të dyve, se kush do të kalojë i pari në një rrugë të ngushtë të fshatit. Pas dy ditësh, 23-vjeçari u vetëdorëzua, shumë i qetë, i qeshur dhe aspak i penduar për atë që kishte bërë.
  Erdgys Arrazi
  Në listë është edhe Erdgys Arrazi, bashkëshorti i Alma Arrazit, e cila u vetëhodh në lumin Buna bashkë me tre fëmijët e saj në gjende të rënduar psikologjike. Arrazi është në burg, pasi ndaj tij rëndon akuza, se e ka shtyrë bashkëshorten drejt vetëvrasjes. Prokuroria thotë se Arrazi e dhunonte bashkëshorten psikologjikisht dhe pas kësaj ajo ndërmori veprimin ekstrem.
  Djali dhunues
  I katërti në listë është djali që u filmua duke dhunuar nënën e tij të moshuar, duke e kapur prej flokësh dhe duke e goditur keq. JOQ Albania publikoi pamjet e dhunës dhe më pas policia kreu arrestimin e tij. Ai kishte vetëm pak ditë që kishte dalë nga qelia e burgut dhe ishte në arrest shtëpie. Dhuna e tij ndaj nënës ishte e përhershme.
  Eduart Danaj
  I pesti në listë është edhe Eduart Danaj, shqiptari, i cili masakroi me thikë për vdekje bashkëshorten e tij në Athinë. Ai mendonte se gruaja e tij e tradhëtonte dhe në gjendje të dehur e vrau atë në mes të rrugës. Eduarti e dhunonte gruan e tij vazhdimisht dhe ajo kishte marrë disa herë urdhër mbrojtje, por nuk ndihej e sigurt aspak.
  Vlonjati
  I gjashti në listë është vlonjati, i cili tmerroi në plazh turistet ruse. Ai i shante ato dhe u afrohej për t'i ngacmuar. Kur ato e refuzuan, vlonjati afroi çadrën ndaj tyre dhe i ofendonte sa të mundej.
  Babai dhunues
  Në listë është edhe babai që dhunonte djalin e tij të mitur në Vlorë. Ai shfaqej teksa i gjuante pa pushim në kokë dhe e shante si të mundej. Videoja u publikua nga JOQ dhe mori shumë komente.
  Adoleshentët
  Adoleshentët që dhunuan burrin me probleme të shëndetit mendor. Ata e ngacmonin në rrugë dhe e goditën, ndërsa ai përpiqej të mbrohej. Pamjet i shpërndanë në rrjetet sociale.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit