Dëshmia tronditëse/ 35-vjeçarin e përplasi një grua, s’humbi kontrollin! Makinat i kaluan lart

Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 04.07.2024, 13:27

Një dëshmi tronditëse ka mbërritur së fundmi në redaksinë e JOQ Albania në lidhje me aksidentin e ndodhur në autostradën Tiranë-Durrës në orët e para të mëngjesit.

Policia njoftoi se 35-vjeçari i aksidentuar, që ndërroi jetë, kishte humbur kontrollin e motomjetit, por që burime për JOQ Albania tregojnë të kundërtën. Një dëshmitar bën me dije se ai është përplasur nga një automjet luksoz që drejtohej nga një vajzë.

Drejtuesi i motomjetit është përplasur në krahun e bordurës dhe trupi i ka fluturuar në anën tjetër. Fillimisht drejtuesja e mjetit që e ka përplasur i ka hapur rrugën, por që ka qenë në vështirësi nga një automjet tjetër dhe i ka zënë sërish korsinë motorit, duke e përplasur pas barrierës.

Sipas dëshmisë, raportohet se pas kësaj përplasjeje, i ndjeri është përplasur edhe nga makina të tjera.

Nuk dihet nëse policia ka nisur një hetim të mirëfilltë për këtë ngjarje, nëse ka qenë humbje e kontrollit të mjetit, apo i riu është përplasur nga vajza që ka qenë shofere në mjetin luksoz.

“Nuk humbi kontrollin, shpresoj qe verteta t dale sheshit, e perplasen, dhe mjeti qe perplasi ishte o gla o glc. Po asnje portal spo e thote te verteten, shoferja femër, ajo tipja dukej q kishte lek. Kam qen ne vendngjarje, vrapova dhe te kufoma, nuk dua t publikohem askund. Pervecse kishte vdekur, i kaluan dhe 2 makina sipër, Viktima ishte qeros, djalë i ri, kishte një të çarë tek balli.

Motorri ishte pas saj ja beri me drita ti hapte krahun ajo tentoi t hapte krahun duke kaluar n korsine e ngadalsimit, nderkohe ne korsine e ngadalsimit kishte 1 bmë seria 7, ai i ra bories, dhe zonja preu prap timonin. E ngjeshi te betoni, n krahun tj, trupi kerceu n anen tj t autostradës, kam ngelur akoma me traume per vete, motorri perfundoi n kanal, thjesht m vjen inat se e vrane dhe tani e vrasin per se dyti shpirtin e atij djali, nk kam asgje sepse kam zbritur nga makina me vrap pa asgje ne duar sepse e vetmja gje q mendova ishte ms ishte gjalle”tregon një qytetar.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroi i muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Denisi nga Durrësi
  I pari në listë është Denisi nga Durrësi, i cili shpëtoi nga mbytja një vajzë në qytetin bregdetar. Ai e pa atë teksa ishte futur në det dhe vrapoi menjëherë për ta shpëtuar. Në një intervistë për JOQ ai tregon se nuk u mendua dy herë pët t’u futur në det dhe për të nxjerrë vajzën nga uji.
  Djali nga Tirana
  I dyti në listë është djali nga Tirana, i cili pa një të moshuar në rrugë që po shiste perime dhe vendosi që t’ia blejë asaj të gjitha me qëllim që ajo të shkonte në shtëpi dhe të mos rrinte më në rrugë në ato kushte. Gjithashtu ai bëri thirrje që çdokush që mundet të ndihmojë të moshuarit që shesin në rrugë, duke blerë produktet e tyre.
  Petrit Alijaj
  I treti është Petrit Alijaj, shqiptari në New York i cili shpëtoi nga manjaku të dashurën e tij. Një burrë i çmendur, manjak, tentoi të digjte të dashurën e shqiptarit në një stacion treni, por Petriti u hodh mbi të dhe flaka u vu në rrobat e tij. Ai ka marrë djegie të mëdha në trup dhe ndodhet i shtruar në një nga spitalet në New York.
  I riu shkodran
  Në listë është edhe i riu shkodran, i cili bëri një gjest për t’u duartrokitur. Ai iu dërgoi ujë dhe kafe, efektivëve të policisë, që kishin disa orë në punë në mes të rrugës. Ndoshta një gjest i vogël, por që motivon shumë të tjerë të ndihmojmë njëri-tjetrin.
Haram i muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Jurgen Çela
  I pari në listë është Jurgen Çela, i riu nga Fushë-Kruja, i cili aksidentoi rëndë një vajzë, në Rrugën e Durrësit, dhe më pas u zhduk duke e lënë atë në mes të rrugës, të plagosur. Ai u dorëzua më vonë dhe rezultoi se ishte në gjendje të dehur dhe ishte futur kundravajtje në rrugë. Sot, vajza e aksidentuar është në gjendje jo të mirë. Ajo është dërguar në Greqi për mjekim më të specializuar.
  Asgan Mërnica
  I dyti është Asgan Mërnica, 23-vjeçari nga Fieri, i cili vrau me armë zjarri një efektiv policie, Nevruz Cenaliajn. Mërnica e vrau efektivin, pas një debati mes të dyve, se kush do të kalojë i pari në një rrugë të ngushtë të fshatit. Pas dy ditësh, 23-vjeçari u vetëdorëzua, shumë i qetë, i qeshur dhe aspak i penduar për atë që kishte bërë.
  Erdgys Arrazi
  Në listë është edhe Erdgys Arrazi, bashkëshorti i Alma Arrazit, e cila u vetëhodh në lumin Buna bashkë me tre fëmijët e saj në gjende të rënduar psikologjike. Arrazi është në burg, pasi ndaj tij rëndon akuza, se e ka shtyrë bashkëshorten drejt vetëvrasjes. Prokuroria thotë se Arrazi e dhunonte bashkëshorten psikologjikisht dhe pas kësaj ajo ndërmori veprimin ekstrem.
  Djali dhunues
  I katërti në listë është djali që u filmua duke dhunuar nënën e tij të moshuar, duke e kapur prej flokësh dhe duke e goditur keq. JOQ Albania publikoi pamjet e dhunës dhe më pas policia kreu arrestimin e tij. Ai kishte vetëm pak ditë që kishte dalë nga qelia e burgut dhe ishte në arrest shtëpie. Dhuna e tij ndaj nënës ishte e përhershme.
  Eduart Danaj
  I pesti në listë është edhe Eduart Danaj, shqiptari, i cili masakroi me thikë për vdekje bashkëshorten e tij në Athinë. Ai mendonte se gruaja e tij e tradhëtonte dhe në gjendje të dehur e vrau atë në mes të rrugës. Eduarti e dhunonte gruan e tij vazhdimisht dhe ajo kishte marrë disa herë urdhër mbrojtje, por nuk ndihej e sigurt aspak.
  Vlonjati
  I gjashti në listë është vlonjati, i cili tmerroi në plazh turistet ruse. Ai i shante ato dhe u afrohej për t'i ngacmuar. Kur ato e refuzuan, vlonjati afroi çadrën ndaj tyre dhe i ofendonte sa të mundej.
  Babai dhunues
  Në listë është edhe babai që dhunonte djalin e tij të mitur në Vlorë. Ai shfaqej teksa i gjuante pa pushim në kokë dhe e shante si të mundej. Videoja u publikua nga JOQ dhe mori shumë komente.
  Adoleshentët
  Adoleshentët që dhunuan burrin me probleme të shëndetit mendor. Ata e ngacmonin në rrugë dhe e goditën, ndërsa ai përpiqej të mbrohej. Pamjet i shpërndanë në rrjetet sociale.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit