Në arrati, Ahmetaj ankimon në Kushtetuese kontrollin e banesës

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 19.09.2023, 11:05

Ish-zëvendëskryeministri Arben Ahmetaj i cili ndodhet në arrati ka ankimuar në Gjykatën Kushtetuese kontrollin e banesës së bashkëjetueses së tij.

Kontrolli është në kundërshtim me ligjin pasi Kuvendi nuk ka dhënë asnjë autorizim për shkak se në njërën nga banesat jetonte edhe vetë Arben Ahmetaj kur gëzonte mandatin e deputetit.

Ahmetaj kërkon shfuqizimin e vendimit të Gjykatës së Lartë dhe dërgimin e çështjes për rigjykim në Gjykatën e Apelit.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit