Vrasja e rëndë në Podujevë: Deklarohet prokuroria

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 11.09.2023, 16:37

Prokuroria Themelore e Prishtinës i ka ndërmarrë veprimet hetimore për t’i mësuar rrethanat e vrasjes në Podujevë.

Zëdhënësja e Prokurorisë Themelore të Prishtinës, Laureta Ulaj thë për media se prokurori kujdestar nga Departamenti i Krimeve të Rënda doli në vendin e ngjarjes me të pranuar informatën për vrasjen e një burri në mesditë.

“Sipas informatave fillestare, në rrugën “Zahir Pajaziti” Podujevë, nga të shtënat me armë zjarri, një person nuk ka mundur t’iu mbijetoj plagëve të marra nga arma e zjarrit, me ç’rast nga ekipi mjekësor është konstatuar pa shenja jete, ndërkaq një person tjetër është plagosur dhe dërguar për ta marrë ndihmën mjekësore”, tha Ulaj.

Aktualisht, ajo tha se “Prokuroria në koordinim me Policinë janë duke i ndërmarrë të gjitha veprimet e nevojshme hetimore, për t’i ndriçuar rrethanat e rastit, si dhe identifikuar personat e dyshuar”.

Gruaja e viktimës u raporua se mbeti e plagosur. Ajo po trajtohet në Klinikën Emergjente në QKUK, ndërsa gjendja shëndetësore e saj nuk u bë fort e ditur.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit