Zjarri në Ilinden, po shkon drejt Haraçinës

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 11.09.2023, 20:49

Qendra për Menaxhimin e Krizave konfirmoi se një kashtë po digjet pas hotelit Bellvi në lagjen Ilinden të Shkupit.

Tymi i dendur shihet edhe nga Shkupi, ndërsa drejtori i Qendrës për menaxhim me kriza, Stojançe Angelov, thotë se është në flakë një kallam, të cilin aktualisht është duke u shuar nga ekipi i Brigadës së Zjarrfikësve të Shkupit.

Sipas tij, nuk ka rrezik që zjarri të përhapet edhe në shtëpi private.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit