Po bënte xhiron e mëngjesit rreth detit, qytetarin në Golem e sulmojnë një grup qensh

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 07.06.2023, 08:33

Në Shqipëri, edhe një vrap i lehtë rreth bregut të detit nuk mund të jetë i qetë pasi qentë e rrugës janë aty për 'shoqëri'.

Kur themi 'shoqëri' nuk e kemi fjalën thjesht të të ndjekin nga pas por edhe të sulmojnë. Kështu i ka ndodhur një qytetari që u zgjua herët në mëngjes për të bërë një vrap rreth plazhit në Golem.

Ai ka treguar se teksa po bënte xhiron e mëngjesit një grup qensh rruge e kanë sulmuar. Qytetari thotë se 6-7 qenushë e rrëzuan në tokë dhe e sulmuan, ndërsa pak minuta më pas një zonjë u sulmua nga këta qenë.

Që raste të tilla të mos përsëriten as me të rritur e as me fëmijë, qytetari i bën thirrje Bashkisë Kavajë që të marrë masa emergjente. Ai sugjeron krijimin e qendrave të grumbullimit për qentë e rrugës pa qenë nevoja për helmim, ashtu siç ndodh zakonisht.

Denoncimi i qytetarit:

Mirmengjesi. Teksa beja xhiron e mengjesit buz detit ne golem pata nje sulm ndaj qenve te rruges ishin diku 6-7 qenush. Bashkia kavaje duhet te marr masa emergjente per kto, duhet te krijoj nje qender per grumbullimin e tyre. Sot isha une neser mund te jete nje fmije i vogel.

Isha per vrap si cdo mengjes hera pare qe me turren ashu, me sulmuan pasi me rrezuan ne toke. Sapo sulmuam nje zonj tani, i bera video

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit