Moti i paqëndrueshëm përmbyt Kuçovën, uji vërshon në rrugë

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 29.05.2023, 17:03

Moti i keq dhe reshjet e shiut kanë krijuar probleme dhe përmbytje në Kuçovë.

Rrugët e qytetit janë të përmbytura, teksa banesat e qytetarëve rrezikojnë për shkak të vërshimit të ujit.

Siç shihet nga pamjet, për shkak të reshjeve të rrëmbyeshme, pothuajse të gjitha rrugët janë nën pushtetin e ujit.

Banorët kërkojnë që pushteti vendor të marrë masa për mbajtjen e situatës nën kontroll.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit