37-vjeçari në Tiranë kapet me armë, të dashurës i gjendet kanabis në çantë

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 29.05.2023, 16:10

Policia ka arrestuar sot një 37-vjeçar pasi u kap duke lëvizur armë dhe drogë në makinë. I prangosur është shtetasi me inicialet A. Z., 37 vjeç, banues në Golem, por jo vetëm pasi në makinë me ty ishte dhe partnerja me inicialet E. B., 35 vjeçe, banuese në Tiranë e cila u vu në hetim, pasi në çantën e saj u gjen lëndë narkotike.

Pasi në makinën e drejtuar nga 37-vjeçari, u gjet një armë zjarri pistoletë dhe sasi lënde të dyshuar narkotike kokainë, policia nisi hetimet. Droga u sekuestrua në cilësinë e provës materiale së bashku me pistoletën dhe kokainën.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit