LAJM I FUNDIT/ Tërmet në Shqipëri, lëkundjet ndihen në disa qytete

Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 29.05.2023, 10:38

Lëkundje tërmeti janë ndjerë pak minuta më parë në Pukë, Lezhë, Mirditë. Ende nuk ka informacione për dëmtime, ndërsa mësohet se lëkundjet janë ndjerë edhe në Tiranë e Durrës.

Sipas Qendrës Europiane të Sizmologjisë, tërmeti ka qenë me epiqendër 3.6 i shkallës rihter.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit