Presidenti Erdogan fle gjumë në transmetimin “LIVE”

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 27.05.2023, 00:01

Presidentin Rexhep Tayyip Erdoğan e ka zënë gjumi gjatë një interviste pak ditë para raundit të dytë të zgjedhjeve presidenciale në Turqi.

Presidenti Erdogan u pa duke dremitur teksa u përgjigjej pyetjeve në një transmetim të drejtpërdrejtë me dy gazetarë. Kjo situatë shkaktoi njëfarë shqetësimi për dy gazetarët.

Në momentin kur Erdogan e zuri gjumi në ekran, këndi i kamerës ndryshoi menjëherë.

Erdogan nuk e dëgjoi pyetjen e gazetares e cila u habit dhe nisi ta përsëriste sërish ndërsa Erdogan i tha se zëri ishte shumë i ulët.

Kjo nuk është hera e parë që Erdogan dremit ose sëmuret gjatë transmetimeve të drejtpërdrejta.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit