Pagesa e pensioneve për muajin maj do të bëhet më 29 maj

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 23.05.2023, 19:31

Qeveria e RMV-së në seancën e sotme ka vendosur që pagesa e pensioneve për muajin maj 2023, të realizohet duke filluar nga data 29 maj.

Pagesa bëhet siç vijon më poshtë:

për pensionet deri në 11.000 denarë, pagesa bëhet më datë 29.05.2023; për pensionet prej 11.001 – 14.000 denarë, pagesa bëhet më datë 30.05.2023; për pensionet prej 14.001 – 18.000 denarë, pagesa bëhet më datë 31.05.2023 dhe për pensionet mbi 18.001 denarë, pagesa bëhet më datë 01.06.2023.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit