Drejtoresha patronazhiste e Erion Veliajt i hedh fanellën në kokë arbitrit, qytetarët: Turp, të pezullohet!

Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 23.04.2023, 17:30

Deborah Keçi, drejtoresha e përgjithshme e klubit sportiv Tirana, njëkohësisht patronazhiste e thekur e Erion Veliajt, duket se nuk i ka mbajtur dot nervat ndaj arbitrit në sfidën e basketbollit mes Tiranës dhe Besëlidhjes, ndeshje që u mbyll me fitoren e kësaj të fundit.

Në minutat e fundit të ndeshjes, një nga lojtarët e stolit të Tiranës ka hedhur në fushë një bluzë. Arbitri e ka marrë bluzën dhe e ka kthyer tek stoli, por kjo nuk i ka pëlqyer drejtoreshës patronazhiste.

Me mungesën më të madhe të etikës dhe sjelljes ajo e ka marrë fanellën dhe ia ka hedhur në kokë arbitrit.

Kjo video është bërë virale në rrjetet sociale dhe drejtoresha që paguhet me taksat e qytetarëve të Tiranës ka marrë shumë komente negative dhe kërkohet pezullimi i saj. Një sjellje e tillë ndaj arbitrit është e patolerushme.

Gjestin josportiv e ka vazhduar më pas edhe trajneri i Tiranës.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit