Ishte në makinë me dy vajzat: Aksidentohet rëndë Ciro Immobile, u përplas me një tramvaj

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 16.04.2023, 23:12

Sulmuesi i Lazios dhe Italisë, Ciro Immobile është përfshirë në një aksident të rëndë me makinë të shtunën në mbrëmje.

33-vjeçari i cili ka shënuar 194 gola në 289 ndeshje për Lazio-n u përplas me një tramvaj. Mediat italiane raportojnë se ai është mirë, por ka një ndrydhje të shtyllës kurrizore dhe frakturë të brinjës së djathtë.

Gjatë vozitjes pranë Ponte Matteotti që është vetëm pesë minuta nga stadiumi Olimpik i Lazios një tramvaj kaloi në një dritë të kuqe dhe goditi makinën e tij. Immobile ishte me dy vajzat e tij në makinë në momentin e aksidentit.

Në një video që qarkullon në mediat sociale, i pyetur se çfarë kishte ndodhur, Immobile tha:

U ktheva pak në të majtë në fakt ju mund të shihni se makina është goditur vetëm nga njëra anë. Tramvaji kaloi në dritë të kuqe, por tani nuk kam dëshirë të flas. Lëndova pak krahun.

Dëshmitarët e përplasjes riafirmuan fjalët e Immobile se tramvaji nuk respektoi dritën e kuqe dhe Land Rover SUV i sulmuesit u shkatërrua pas incidentit.

Immobile dhe dy vajzat e tij janë dërguar në spital, por nuk janë të rëndë. Sulmuesi shoqëroi një të plagosur në spital u kujdes për shëndetin e tij pas aksidentit.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Haram i Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Papiqulo
  I pari në listë është Papiqulo, i riu nga Kosova, i cili me makinën e tij jeshile bënte manovra të rrezikshme në çdo rrugë të mundshme. Këto manovra u bënë virale në rrjetet sociale dhe kjo po e shtynte më shumë të riun të bënte të tilla veprash. Mirëpo me sjelljen e tij ai ka vënë në rrezik jetën e shumë personave.
  Odeta Dume
  E dyta është gazetarja e Carlo Bollinos, Odeta Dume. Ajo është në këtë listë, pasi për disa klikime dhe për të rritur shikueshmërinë, në emisionin e saj, LIVE i dha lajmin mamasë së Brisildës 22-vjeçare se vajza e saj kishte vdekur. Kjo mungesë profesionalizmi dhe etike solli reagim të madh të qytetarëve por edhe të kolegëve gazetarë.
  Urim Hyseni
  I treti është Urim Hyseni, i riu nga Kosova që ekzekutoi mamanë e tij. Ai i preu kokën mamasë dhe tregonte në polici se kjo ishte një porosi nga alienët dhe rusët.
  Gëzim Sulollari
  I katërti është Gëzim Sulollari, instruktori i patentës, i cili ngacmonte seksualisht vajzat kursante. Ai i dërgonte atyre mesazhe të papërshtatshme dhe foto të organit gjenital.
  Deborah Keçi
  E pesta është Deborah Keçi, drejtoresha patronazhiste e Erion Veliajt. Drejtoresha, e nxehur me rezultatin, u fut në fushën e basketbollit dhe i hodhi në kokë arbitrit, bluzën që kishte rënë në tokë. Ky gjest ka marrë shumë komente negative.
  Megi Pojani
  Megi Pojani, modelja dhe moderatorja e njohur u bë virale për videon ku shfaqej duke dridhur të pasmet tek varri i stërgjyshes. Ajo bënte veprime të papërshtatshme mbi varrin e të afërmes dhe ky veprim mori shumë komente negative nga qytetarët.
  Endri Meksi
  I shtati është Endri Meksi, djali miliarder i ish-kryeministrit, i cili edhe pse ka marrë miliarda lekë nga xhepat e shqiptarëve gjen kohën të tallet me ta. Në vend që të japë llogari për çdo qindarkë të marrë, ai komenton dietën e tij dhe paraqitjen fizike.
  Klodiana Kapo
  Klodiana Kapo, drejtoreshë e Faktoje, një organizatë e Sorosit, për llogari të Lali Lekut. Me urdhër nga lart ajo po bën çmos që të cënojë zërin e qytetarëve që shkruajnë për JOQ ALBANIA.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit