Messi dhe Pique kanë 2 vite që nuk flasin me njëri-tjetrin, ngjarjet e shumta që sollën konfliktin mes dy shokëve të ngushtë

Shkruar nga: Bardh Kodheli | Publikuar më: 15.04.2023, 10:18

Ndërkohë që Lionel Messi përflitet çdo ditë e më shumë për një rikthim të mundshëm te Barcelona, thashetheme e detaje të reja dalin në dritë në lidhje prapaskenat e ndodhura dy vite më parë, kur “Pleshti” la Barcelonën në një situatë që më shumë ngjau si një përzënie.

Kështu, një nga arsyet përse Messi nuk ka vendosur ende përfundimisht për të firmosur me Barcelonën edhe një herë, është edhe përballja me njerëzit e afërt të Barcelonës, që janë kundër për rikthimin e Messit, i cili me ardhjen e tij, natyrshëm që do të marrë pak nga autoriteti i tyre.

Fushata e njerëzve pranë klubit, që janë kundër rikthimit të Messit në “Camp Nou”, kryesohet nga një prej ish-shokëve më të mirë të kampionit të botës, Gerard Pique. Para se Pique të tërhiqej nga futbolli, mediat spanjolle raportuan se nëse Messi rikthehet te Barcelona, ai do të kërkojë largimin e Pique.

“Marca” raporton se Messi dhe Pique kanë dy vite pa folur me njëri-tjetrin. Bëhet me dije se marrëdhënia e tyre është thyer tërësisht në momentin kur ish-mbrojtësi loboi te drejtuesit e klubit që Messit të mos i ofrohej një kontratë rinovimi. Në fund rezultoi që drejtuesit t’ia dëgjonin fjalën Pique.

Messi e mori vesh një lëvizje të tillë dhe vendosi të largojë Pique, i cili praktikisht ia punoi pas krahëve. Nga ana tjetër, dy familjet nuk kanë më marrëdhënie me njëra-tjetrën. Gruaja e Messit, Antonella, zbuloi publikisht mbështetjen për Shakhirën, pasi u zbulua se Pique e tradhtoi këngëtaren.

Tashmë kjo luftë mes Messit dhe Pique është rikthyer në skenë, pasi raportohet se ish-mbrojtësi po punon fort dhe në mënyrë aktive për ta parandaluar rikthimin e “Pleshtit”. Megjithatë në rolin e trajnerit tashmë është Xavi. Me ish-mesfushorin muhabetet do të jenë ndryshe...

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Haram i Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Papiqulo
  I pari në listë është Papiqulo, i riu nga Kosova, i cili me makinën e tij jeshile bënte manovra të rrezikshme në çdo rrugë të mundshme. Këto manovra u bënë virale në rrjetet sociale dhe kjo po e shtynte më shumë të riun të bënte të tilla veprash. Mirëpo me sjelljen e tij ai ka vënë në rrezik jetën e shumë personave.
  Odeta Dume
  E dyta është gazetarja e Carlo Bollinos, Odeta Dume. Ajo është në këtë listë, pasi për disa klikime dhe për të rritur shikueshmërinë, në emisionin e saj, LIVE i dha lajmin mamasë së Brisildës 22-vjeçare se vajza e saj kishte vdekur. Kjo mungesë profesionalizmi dhe etike solli reagim të madh të qytetarëve por edhe të kolegëve gazetarë.
  Urim Hyseni
  I treti është Urim Hyseni, i riu nga Kosova që ekzekutoi mamanë e tij. Ai i preu kokën mamasë dhe tregonte në polici se kjo ishte një porosi nga alienët dhe rusët.
  Gëzim Sulollari
  I katërti është Gëzim Sulollari, instruktori i patentës, i cili ngacmonte seksualisht vajzat kursante. Ai i dërgonte atyre mesazhe të papërshtatshme dhe foto të organit gjenital.
  Deborah Keçi
  E pesta është Deborah Keçi, drejtoresha patronazhiste e Erion Veliajt. Drejtoresha, e nxehur me rezultatin, u fut në fushën e basketbollit dhe i hodhi në kokë arbitrit, bluzën që kishte rënë në tokë. Ky gjest ka marrë shumë komente negative.
  Megi Pojani
  Megi Pojani, modelja dhe moderatorja e njohur u bë virale për videon ku shfaqej duke dridhur të pasmet tek varri i stërgjyshes. Ajo bënte veprime të papërshtatshme mbi varrin e të afërmes dhe ky veprim mori shumë komente negative nga qytetarët.
  Endri Meksi
  I shtati është Endri Meksi, djali miliarder i ish-kryeministrit, i cili edhe pse ka marrë miliarda lekë nga xhepat e shqiptarëve gjen kohën të tallet me ta. Në vend që të japë llogari për çdo qindarkë të marrë, ai komenton dietën e tij dhe paraqitjen fizike.
  Klodiana Kapo
  Klodiana Kapo, drejtoreshë e Faktoje, një organizatë e Sorosit, për llogari të Lali Lekut. Me urdhër nga lart ajo po bën çmos që të cënojë zërin e qytetarëve që shkruajnë për JOQ ALBANIA.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit