Ishte titullar ndaj Shqipërisë, lojtari i kombëtares së Polonsë dënohet për doping

Shkruar nga: Bardh Kodheli | Publikuar më: 13.04.2023, 13:33

Futbollisti i kombëtares së Polonisë, Bartosz Salamon, i cili ishte titullar në ndeshjen ndaj Shqipërisë, është dënuar nga UEFA me tre muaj jashtë fushave. Ka qenë vetë klubi i Lech Poznanit, ku lojtari aktivizohet, që ka njoftuar lajmin.

Salamon ka rezultuar pozitiv në testin antidoping të kryer pas ndeshjes së kthimit të 1/8-ve të finaleve të Conference League kundër Djurgarden. Ai tashmë është pezulluar nga çdo aktivitet sportiv zyrtar dhe do të duhet të qëndrojë tre muaj jashtë fushave.

Në këtë mënyrë ai humbet edhe ndeshjen ndaj Fiorentinës në Conference Legaue. Lajmi për gjetjen e substancave të palejuara në trupin e tij u bë i ditur më 4 prill. Megjithatë, ai nuk ishte dënuar deri më tani, pasi klubi i Poznan kishte kërkuar një test të mostrës B.

Vetë mbrojtësi është shprehur i habitur nga ky rezultat dhe është treguar bashkëpunues me autoritetet. Në ditët e shkuara është përfolur që Shqipëria mund të marrë fitoren në tavolinë për ndeshjen ndaj Polonisë, por kjo është tërësisht e pavërtetë dhe e pamundur.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Haram i Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Papiqulo
  I pari në listë është Papiqulo, i riu nga Kosova, i cili me makinën e tij jeshile bënte manovra të rrezikshme në çdo rrugë të mundshme. Këto manovra u bënë virale në rrjetet sociale dhe kjo po e shtynte më shumë të riun të bënte të tilla veprash. Mirëpo me sjelljen e tij ai ka vënë në rrezik jetën e shumë personave.
  Odeta Dume
  E dyta është gazetarja e Carlo Bollinos, Odeta Dume. Ajo është në këtë listë, pasi për disa klikime dhe për të rritur shikueshmërinë, në emisionin e saj, LIVE i dha lajmin mamasë së Brisildës 22-vjeçare se vajza e saj kishte vdekur. Kjo mungesë profesionalizmi dhe etike solli reagim të madh të qytetarëve por edhe të kolegëve gazetarë.
  Urim Hyseni
  I treti është Urim Hyseni, i riu nga Kosova që ekzekutoi mamanë e tij. Ai i preu kokën mamasë dhe tregonte në polici se kjo ishte një porosi nga alienët dhe rusët.
  Gëzim Sulollari
  I katërti është Gëzim Sulollari, instruktori i patentës, i cili ngacmonte seksualisht vajzat kursante. Ai i dërgonte atyre mesazhe të papërshtatshme dhe foto të organit gjenital.
  Deborah Keçi
  E pesta është Deborah Keçi, drejtoresha patronazhiste e Erion Veliajt. Drejtoresha, e nxehur me rezultatin, u fut në fushën e basketbollit dhe i hodhi në kokë arbitrit, bluzën që kishte rënë në tokë. Ky gjest ka marrë shumë komente negative.
  Megi Pojani
  Megi Pojani, modelja dhe moderatorja e njohur u bë virale për videon ku shfaqej duke dridhur të pasmet tek varri i stërgjyshes. Ajo bënte veprime të papërshtatshme mbi varrin e të afërmes dhe ky veprim mori shumë komente negative nga qytetarët.
  Endri Meksi
  I shtati është Endri Meksi, djali miliarder i ish-kryeministrit, i cili edhe pse ka marrë miliarda lekë nga xhepat e shqiptarëve gjen kohën të tallet me ta. Në vend që të japë llogari për çdo qindarkë të marrë, ai komenton dietën e tij dhe paraqitjen fizike.
  Klodiana Kapo
  Klodiana Kapo, drejtoreshë e Faktoje, një organizatë e Sorosit, për llogari të Lali Lekut. Me urdhër nga lart ajo po bën çmos që të cënojë zërin e qytetarëve që shkruajnë për JOQ ALBANIA.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit