Komente seksiste dhe tallëse për të miturën e humbur/ Kjo ëshë policja Ina, Rama e nderoi si ‘heroinë’

Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 17.03.2023, 16:29

Pas publikimit në JOQ, të mesazheve skandaloze të shefave në Komisariatin nr.1, AMP e Ardi Veliut ka bërë sikur ka nisur hetimet për Petrit Halën, Rustem Dervishin dhe policen Ina. Hetimi ka nisur për komunikim jo etik në grupin e punës.

Ndërkohë, burime për JOQ ALBANIA bëjnë me dije se policja Ina është efektivja që është dekoruar me medalje nderi nga Edi Rama.

Ajo është Ina Nuka, e cila gjatë një proteste të Partisë Demokratike dëmtoi dorën me kapsolle.

Në atë kohë, ajo u vlerësua shumë , si nga kreu i qeverisë, ashtu edhe nga ministri i Brendshëm, ndërsa sot tallet dhe bën komente seksiste për një vajzë të mitur, e cila ka humbur kontaktet me familjen. Madje insinuon edhe për moralin e saj, a thua sikur nuk është vetë vajzë. Është për të ardhur keq që shembujt që trumpetohen në media dhe nga qeveria, janë ata që sillen më keq.

Megjithatë, duke pasur rolin patronazhiste, Ina nuk kishte se ku të shkonte tjetër përveçse në këtë nivel.

After healing, he returns to Tirana, the effective Ina Nuka: I do not withdraw from the police

Ina Nuka ndoqi ndeshjen në stadium, me biletën e Ministrit të Brendshëm – Policia e Shtetit

Rrëfimi i efektives Ina Nuka: Atë ditë kisha një ndjesi të keqe, e parandieja që… - Top Channel

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Shqiptari në Gjermani
  Shqiptari në Gjermani, i cli gjeti në rrugë një portofol dhe vendosi që atë t;ia kthejë të zotit, një shtetas gjerman. Ai filmoi veten e tij me kamerën e makinës gjatë kohës që gjente shtëpinë e shtetasit gjerman. Fatmirësisht e gjeti dhe ia dorëzoi portofolin. Shtetasi gjerman e falënderoi shumë dhe e ‘shpërbleu’ atë me 20 euro.
  Sara nga Tirana
  Kandidatja e dytë është Sara nga Tirana, e cila, nuk zgjidhi të dhurojë para apo rroba për të prekurit nga tërmeti në Turqi dhe Siri, por shprehu gatishmërinë e saj për të birësuar një fëmijë, që ka humbur familjen në rrënojat e asaj lëkundjeje të madhe. Ajo tha për JOQ se po pret momentin kur ta njoftojnë se mund të birësojë një fëmijë në Turqi apo Siri.
  Deoni
  I treti është Deoni i vogël nga Kukësi, i cili na tregoi se nuk ka rëndësi mosha për të pasur një zemër të madhe. Ai dhuroi arkën e tij të kursimeve për të prekurit nga tërmeti në Turqi dhe Siri. Ndoshta ato pak të holla të tij nuk janë asgjë, por mesazhi i tij është shumë më i madh.
  Shoferi i kamionit
  I katërti është shqiptari, shofer kamioni, i cili u nis nga Shkupi më qindra ndihma për të prekurit nga tërmeti në Turqi. Vetëm dy ditë pas tërmetit, ai mblodhi ndihma dhe u nis i vetëm drejt qytetit të shkatërruar nga lëkundjet sizmike.
  Babë e bir nga Kukësi
  Në vendin e pestë, janë babë e bir nga Kukësi. Afrim Cenaj(babai) dërgoi në redaksinë e JOQ Albania foton kur i puthte duart djalit të tij për të mos u larguar nga Shqipëria. Afrimi është pjesë e listës së heronjve për drymën që i jep djalit të tij që të kontribuojë në vendin e tij, ndërsa i biri është në listë sepse, pavarësisht situatës së vështirë në Shqipëri, po merr zanatin e babait dhe ka premtuar se do punojë për Shqipërinë.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit