Kinezët shpikin pajisjen që iu mundëson çifteve puthje në distancë

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 27.02.2023, 01:08

Një universitet në Chanzhou të Kinës ka shpikur një pajisje e cila ka bërë bujë në mediat dhe rrjetet sociale.

“Pajisja e puthjes" synon të lejojë çiftet në distanca të gjata të ndajnë momente intime virtuale. Mjeti me "buzët e silikonit" ka sensorë presioni dhe aktivizues dhe mund të imitojë një puthje të vërtetë. Pajisja gjithashtu mund të përsërisë presionin, lëvizjen dhe temperaturën e buzëve të një përdoruesi.

Përdoruesit duhet të shkarkojnë një aplikacion në celular dhe ta lidhin pajisjen në portën e karikimit të telefonit. Pas çiftimit me partnerin në aplikacion, ata mund të fillojnë një video-telefonatë dhe t'i transmetojnë njëri-tjetrit kopjen e puthjeve të tyre.

Shpikësi Jiang Zhongli tha se ishte në një lidhje në distancë me të dashurën e tij dhe mund të qëndronte në kontakt vetëm përmes telefonit. Nga këtu erdhi frymëzimi për pajisjen.

Pajisja gjithashtu lejon përdoruesit të çiftohen me të huajt dhe shkëmbejnë puthje. Përdoruesit gjithashtu mund të ngarkojnë puthjet e tyre në aplikacion që të tjerët t'i shkarkojnë. Pajisja kushton 288 juanë(41 $)

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Shqiptari në Gjermani
  Shqiptari në Gjermani, i cli gjeti në rrugë një portofol dhe vendosi që atë t;ia kthejë të zotit, një shtetas gjerman. Ai filmoi veten e tij me kamerën e makinës gjatë kohës që gjente shtëpinë e shtetasit gjerman. Fatmirësisht e gjeti dhe ia dorëzoi portofolin. Shtetasi gjerman e falënderoi shumë dhe e ‘shpërbleu’ atë me 20 euro.
  Sara nga Tirana
  Kandidatja e dytë është Sara nga Tirana, e cila, nuk zgjidhi të dhurojë para apo rroba për të prekurit nga tërmeti në Turqi dhe Siri, por shprehu gatishmërinë e saj për të birësuar një fëmijë, që ka humbur familjen në rrënojat e asaj lëkundjeje të madhe. Ajo tha për JOQ se po pret momentin kur ta njoftojnë se mund të birësojë një fëmijë në Turqi apo Siri.
  Deoni
  I treti është Deoni i vogël nga Kukësi, i cili na tregoi se nuk ka rëndësi mosha për të pasur një zemër të madhe. Ai dhuroi arkën e tij të kursimeve për të prekurit nga tërmeti në Turqi dhe Siri. Ndoshta ato pak të holla të tij nuk janë asgjë, por mesazhi i tij është shumë më i madh.
  Shoferi i kamionit
  I katërti është shqiptari, shofer kamioni, i cili u nis nga Shkupi më qindra ndihma për të prekurit nga tërmeti në Turqi. Vetëm dy ditë pas tërmetit, ai mblodhi ndihma dhe u nis i vetëm drejt qytetit të shkatërruar nga lëkundjet sizmike.
  Babë e bir nga Kukësi
  Në vendin e pestë, janë babë e bir nga Kukësi. Afrim Cenaj(babai) dërgoi në redaksinë e JOQ Albania foton kur i puthte duart djalit të tij për të mos u larguar nga Shqipëria. Afrimi është pjesë e listës së heronjve për drymën që i jep djalit të tij që të kontribuojë në vendin e tij, ndërsa i biri është në listë sepse, pavarësisht situatës së vështirë në Shqipëri, po merr zanatin e babait dhe ka premtuar se do punojë për Shqipërinë.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit