“Masakra” në Anfield, Klopp: Falë Zotit nuk luajmë çdo javë ndaj Real Madridit

Shkruar nga: Bardh Kodheli | Publikuar më: 22.02.2023, 10:14

Liverpool shënoi dy gola të shpejtë dhe u duk sikur të gjitha “hesapet” e vjetra me Real Madridin mund të lahen me një goleadë, por “Los Blancos” u kthyen shpejt në realitetin e së shkuarës dhe i dhanë pesë shuplaka skuadrës së Jurgen Klopp, duke e çuar rezultatin në 2-5.

Trajneri i anglezëve foli pas ndeshjes me madrilenët, ku u shpreh se fatmirësisht nuk u bie rasti të përballen çdo javë me ta. Gjithsesi, në fjalët e tij, Klopp lë të kuptohet se ende nuk është dorëzuar.

“Ne kështu kemi luajtur edhe në ndeshjet e tjera. Nuk duhet të mbrohemi gjithmonë në këtë mënyrë si ndaj Real Madrid. Ata janë një nga ekipet më të mira në botë dhe falë Zotit nuk kemi pse të luajmë kundër tyre çdo javë.

Është e vështirë të mbrohesh kundër tyre. Mendoj se kualifikimi duket i vendosur tani, Ançeloti mendon se kualifikimi është mbyllur dhe ka të drejtë tani, por pas 3 javësh kur të vijë ndeshja tjetër… Do të shkojmë për të fituar atje dhe të shohim sesi do të shkojë”, tha Klopp.

Me pesë golat e shënuar në ndeshjen e mbrëmshme, Real Madrid hyn në histori si skuadra e parë në histori, që i shënon pesë gola në “Anfield” Liverpoolit. Ajo e mbrëmshmja padyshim përbën një nga “masakrat” më të mëdha të ndodhura në shtëpinë e “The Reds”.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Shqiptari në Gjermani
  Shqiptari në Gjermani, i cli gjeti në rrugë një portofol dhe vendosi që atë t;ia kthejë të zotit, një shtetas gjerman. Ai filmoi veten e tij me kamerën e makinës gjatë kohës që gjente shtëpinë e shtetasit gjerman. Fatmirësisht e gjeti dhe ia dorëzoi portofolin. Shtetasi gjerman e falënderoi shumë dhe e ‘shpërbleu’ atë me 20 euro.
  Sara nga Tirana
  Kandidatja e dytë është Sara nga Tirana, e cila, nuk zgjidhi të dhurojë para apo rroba për të prekurit nga tërmeti në Turqi dhe Siri, por shprehu gatishmërinë e saj për të birësuar një fëmijë, që ka humbur familjen në rrënojat e asaj lëkundjeje të madhe. Ajo tha për JOQ se po pret momentin kur ta njoftojnë se mund të birësojë një fëmijë në Turqi apo Siri.
  Deoni
  I treti është Deoni i vogël nga Kukësi, i cili na tregoi se nuk ka rëndësi mosha për të pasur një zemër të madhe. Ai dhuroi arkën e tij të kursimeve për të prekurit nga tërmeti në Turqi dhe Siri. Ndoshta ato pak të holla të tij nuk janë asgjë, por mesazhi i tij është shumë më i madh.
  Shoferi i kamionit
  I katërti është shqiptari, shofer kamioni, i cili u nis nga Shkupi më qindra ndihma për të prekurit nga tërmeti në Turqi. Vetëm dy ditë pas tërmetit, ai mblodhi ndihma dhe u nis i vetëm drejt qytetit të shkatërruar nga lëkundjet sizmike.
  Babë e bir nga Kukësi
  Në vendin e pestë, janë babë e bir nga Kukësi. Afrim Cenaj(babai) dërgoi në redaksinë e JOQ Albania foton kur i puthte duart djalit të tij për të mos u larguar nga Shqipëria. Afrimi është pjesë e listës së heronjve për drymën që i jep djalit të tij që të kontribuojë në vendin e tij, ndërsa i biri është në listë sepse, pavarësisht situatës së vështirë në Shqipëri, po merr zanatin e babait dhe ka premtuar se do punojë për Shqipërinë.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit