Përdhunoi të renë në banjot e lokalit të natës, Dani Alves pritet të marrë një dënim të rëndë

Shkruar nga: Bardh Kodheli | Publikuar më: 16.02.2023, 12:14

Dani Alvesh, një nga mbrojtësit e djathtë më të mirë të historisë dhe futbollisti me më shumë trofe ndonjëherë, që nga 20 janari ndodhet në burg dhe gjasat janë që ai të vazhdojë të jetë brenda qelisë për një kohë shumë më të gjatë.

Më 30 dhjetor 2022 dyshohet se Dani Alvesh ka përdhunuar një vajzë 23-vjeçare në një klub nate në Barcelonë. Ditën e sotme gjykata do të ketë prononcimin e radhës mbi ngjarjen. Avokatët kërkojnë lirimin e Alves, ndërsa prokuroria ka përkuar masën e arrestit me burg.

Ish-mbrojtësi i Barcelonës ka pranuar së fundmi se ka kryer marrëdhënie seksuale, pasi e kishte mohuar këtë për një kohë të gjatë. Justifikimi i kësaj fshehjeje të tij ishte se kërkonte të shpëtonte martesën.

Ai fillimisht pranoi se e njihte 23-vjeçaren, më pas deklaroi se e kishte pëlqyer të renë në klubin e natës, përpara se të ndryshonte të gjithë versionin e tij të ngjarjes dhe të pranonte se kishte kryer marrëdhënie me të renë, por me dëshirën e saj.

Ndërkohë, “El Periodico” ka publikuar disa detaje nga përdhunimi i të resë nga Dani Alvesh. Raportohet se ish-futbollisti ka qëndruar 16 minuta në banjën e klubit të natës me të renë, teksa pas daljes ai është sjellë si të mos kishte ndodhur asgjë dhe si të mos e njihte fare të renë.

Nga ana tjetër, 23-vjeçarja ka dalë duke qarë nga banjot e klubit të natës dhe pranë saj janë afruar miqtë dhe stafi i lokalit. Pas gjithë këtyre ngjarjeve pritet që Alvesh të ngelet në burg dhe dënimi i tij pritet të variojë nga 4 deri në 12 vite burg.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Shqiptari në Gjermani
  Shqiptari në Gjermani, i cli gjeti në rrugë një portofol dhe vendosi që atë t;ia kthejë të zotit, një shtetas gjerman. Ai filmoi veten e tij me kamerën e makinës gjatë kohës që gjente shtëpinë e shtetasit gjerman. Fatmirësisht e gjeti dhe ia dorëzoi portofolin. Shtetasi gjerman e falënderoi shumë dhe e ‘shpërbleu’ atë me 20 euro.
  Sara nga Tirana
  Kandidatja e dytë është Sara nga Tirana, e cila, nuk zgjidhi të dhurojë para apo rroba për të prekurit nga tërmeti në Turqi dhe Siri, por shprehu gatishmërinë e saj për të birësuar një fëmijë, që ka humbur familjen në rrënojat e asaj lëkundjeje të madhe. Ajo tha për JOQ se po pret momentin kur ta njoftojnë se mund të birësojë një fëmijë në Turqi apo Siri.
  Deoni
  I treti është Deoni i vogël nga Kukësi, i cili na tregoi se nuk ka rëndësi mosha për të pasur një zemër të madhe. Ai dhuroi arkën e tij të kursimeve për të prekurit nga tërmeti në Turqi dhe Siri. Ndoshta ato pak të holla të tij nuk janë asgjë, por mesazhi i tij është shumë më i madh.
  Shoferi i kamionit
  I katërti është shqiptari, shofer kamioni, i cili u nis nga Shkupi më qindra ndihma për të prekurit nga tërmeti në Turqi. Vetëm dy ditë pas tërmetit, ai mblodhi ndihma dhe u nis i vetëm drejt qytetit të shkatërruar nga lëkundjet sizmike.
  Babë e bir nga Kukësi
  Në vendin e pestë, janë babë e bir nga Kukësi. Afrim Cenaj(babai) dërgoi në redaksinë e JOQ Albania foton kur i puthte duart djalit të tij për të mos u larguar nga Shqipëria. Afrimi është pjesë e listës së heronjve për drymën që i jep djalit të tij që të kontribuojë në vendin e tij, ndërsa i biri është në listë sepse, pavarësisht situatës së vështirë në Shqipëri, po merr zanatin e babait dhe ka premtuar se do punojë për Shqipërinë.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit