“Balonat i dërguan UFO-t?” Gjenerali amerikan shtang me përgjigjen: Nuk përjashtoj asgjë!

Shkruar nga: Y Pepa | Publikuar më: 13.02.2023, 16:31

Gjatë gjithë fundjavës, zyrtarët amerikanë po përpiqeshin të identifikonin tre objektet e paidentifikuara që u rrëzuan mbi SHBA dhe Kanada ditët e fundit.

Sidoqoftë, përgjigja e dhënë nga gjenerali Glenn VanHerk, komandant i Komandës Veriore të Forcave Ajrore, shkaktoi një pikëpyetje. I pyetur gjatë një konference për shtyp të dielën nëse ai e përjashtonte origjinën jashtëtokësore, ai tha: "Unë nuk kam përjashtuar asgjë në këtë pikë".

Por zyrtarët e sigurisë kombëtare hodhën poshtë çdo mundësi se ajo që rrëzuan Forcat Ajrore përfaqësonin çdo lloj indicie nga vizitore jashtëtokësor. Një zyrtar i lartë tha se këto gjëra janë asgjë tjetër përveç pajisjeve të ndërtuara këtu në Tokë.

Luis Elizondo, oficeri i inteligjencës ushtarake që drejtoi programin e UFO-ve të Pentagonit deri në vitin 2017, tha se administrata e Bidenit duhet të gjejë një mënyrë për të qenë vigjilente për atë që po ndodh në qiell mbi Amerikën.

Zyrtarët amerikanë thonë se po shqyrtojnë videon nga sensorë të tjerë të mbledhur nga pilotët amerikanë, të cilët i panë objektet përpara se të shkatërroheshin. Megjithatë, natyra e saktë e objekteve, nga erdhën dhe për çfarë synoheshin nuk do të konfirmohet derisa FBI dhe Policia Mbretërore Kanadeze të shqyrtojnë tërësisht rrënojat.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Djali tek Sheshi Skënderbej
  I pari në listë është i riu, që në daljen e tij në sheshin Skënderbej, në fillim të vitit, vendosi që të gëzonte një vajzë të mitur, të pastrehë, që po shijonte vetëm nga jashtë lodrat që ishin vendosur në qendër të Tiranës. Teksa ai e pa, që ajo nuk kishte mundësi ekonomike për të hipur në karusel, e mori dhe bashkë me të shijuan një xhiro.
  Qytetari nga Kavaja
  Kandidati i dytë është djali nga Kavaja që vendosi t’i hapte derën e shtëpisë Gabrielit, të riut që flinte në rrugët e Tiranës, pasi vuante nga probleme të shëndetit mendor. Ai ishte i vetëm, pasi nuk kishte familje dhe qytetari nga Kavaja vendosi që ta strehonte në banesën e tij.
  I riu zemërgjerë
  Kandidati i tretë, është i riu nga Tirana, i cili ndaloi makinën në mes të rrugës, në një kohë me shi dhe zbriti nga automjeti për t’i dhënë një palë këpucë dhe një xhup një të moshuare, që po lypte tek makinat, që kishin mbetur në trafik. Ai u kujdes personalisht që ajo t’i vishte ato që i dhuroi dhe më pas u largua.
  Djali që ndihmoi të moshuarin
  Kandidati i katërt, është një tjetër i ri, i cili po ashtu ndaloi makinën në rrugë për të ndihmuar një të moshuar që i ishte prishur biçikleta. Ai bëri aq sa mundi, që i moshuari të rregullonte biçikletën dhe më pas të largohej drejt banesës së tij.
  Greis dhe Rakel
  Në vendin e pestë kemi motër e vëlla, Greisin dhe Rakelin, dy të vegjëlit, që detyruan nënën e tyre të ndalonte makinën për t'i dhënë disa të holla një djali të mitur që po lypte në rrugë. I mituri kishte në krahë një fëmjë të vogël dhe kjo preku më shumë motër e vëlla. Ata i lëshuan disa të holla bashkëmoshatarit të tyre dhe më pas u larguan me të ëmën.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit