Manuel Neuer përplaset duke bërë ski, klubi i Bayern-it e gjobit me 1,6 mln €

Shkruar nga: Y Pepa | Publikuar më: 11.02.2023, 17:27

Dhjetorin e kaluar, pak pasi kombëtarja gjermane u eliminua nga faza e grupeve të Kupës së Botës 2022, Manuel Neuer pësoi një frakturë kur u përplas duke bërë ski.

Dëmtimi e detyron portierin dhe kapitenin e Bayern Munichut të qëndrojë jashtë fushës për një kohë të gjatë, duke i kushtuar pjesën e mbetur të sezonit.

Mediat gjermane shkruajnë se incidenti nuk i ka pëlqyer aspak drejtuesve të Bayern Munichut, duke qenë se futbollistët duhet të shmangin sportet e rrezikshme si skijimi, pikërisht për të mos rrezikuar integritetin e tyre fizik dhe detyrimet e tyre konkurruese.

Gazeta gjermane raporton se kapiteni i ekipit kombëtar të Bayernit dhe Gjermanisë do të gjobitet me 1.6 milionë euro nga klubi.

Ndërkohë, Neuer është kritikuar si nga menaxheri Julian Nagelsmann ashtu edhe nga klubi për komentet e tij kundër Bayernit, pas 'divorcit' të klubit me trajnerin dhe mikun e portierëve Toni Tapalovic.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Djali tek Sheshi Skënderbej
  I pari në listë është i riu, që në daljen e tij në sheshin Skënderbej, në fillim të vitit, vendosi që të gëzonte një vajzë të mitur, të pastrehë, që po shijonte vetëm nga jashtë lodrat që ishin vendosur në qendër të Tiranës. Teksa ai e pa, që ajo nuk kishte mundësi ekonomike për të hipur në karusel, e mori dhe bashkë me të shijuan një xhiro.
  Qytetari nga Kavaja
  Kandidati i dytë është djali nga Kavaja që vendosi t’i hapte derën e shtëpisë Gabrielit, të riut që flinte në rrugët e Tiranës, pasi vuante nga probleme të shëndetit mendor. Ai ishte i vetëm, pasi nuk kishte familje dhe qytetari nga Kavaja vendosi që ta strehonte në banesën e tij.
  I riu zemërgjerë
  Kandidati i tretë, është i riu nga Tirana, i cili ndaloi makinën në mes të rrugës, në një kohë me shi dhe zbriti nga automjeti për t’i dhënë një palë këpucë dhe një xhup një të moshuare, që po lypte tek makinat, që kishin mbetur në trafik. Ai u kujdes personalisht që ajo t’i vishte ato që i dhuroi dhe më pas u largua.
  Djali që ndihmoi të moshuarin
  Kandidati i katërt, është një tjetër i ri, i cili po ashtu ndaloi makinën në rrugë për të ndihmuar një të moshuar që i ishte prishur biçikleta. Ai bëri aq sa mundi, që i moshuari të rregullonte biçikletën dhe më pas të largohej drejt banesës së tij.
  Greis dhe Rakel
  Në vendin e pestë kemi motër e vëlla, Greisin dhe Rakelin, dy të vegjëlit, që detyruan nënën e tyre të ndalonte makinën për t'i dhënë disa të holla një djali të mitur që po lypte në rrugë. I mituri kishte në krahë një fëmjë të vogël dhe kjo preku më shumë motër e vëlla. Ata i lëshuan disa të holla bashkëmoshatarit të tyre dhe më pas u larguan me të ëmën.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit