Fqinjët dëgjonin zëra/ Teoricieni konspirativ mbante të mbyllur në bodrum gjashtë fëmijë

Shkruar nga: Y Pepa | Publikuar më: 28.01.2023, 19:18

Rasti me ndalimin e gjashtë fëmijëve, as pesë vjeç, në një bodrum në Austri ka shkaktuar zemërim. Fëmijët, të cilët thuhet se janë nga Britania, u gjetën në shtëpinë e një teoricieni konspirativ 54-vjeçar dhe gruas së tij.

Familja, e përbërë nga gjashtë fëmijë të moshës shtatë muajsh deri në pesë vjeç, besohet se jetonte në bodrumin e një ndërtese në fshatin e vogël Obritz, Austri, i cili i ishte shitur një kompanie angleze.

Fëmijët, sipas Daily Mail, u gjetën në strehën e paligjshme të 54-vjeçarit pas bastisjes së policisë pas një incidenti ku ishte përfshirë burri. Ai dyshohet se kishte spërkatur me piper punonjësit socialë.

Mediat britanike raportojnë se ka pasur ankesa nga banorët e shqetësuar të zonës që kanë dëgjuar zërat e fëmijëve në javët e fundit, duke nxitur përfshirjen e shërbimeve sociale.

Në një deklaratë të policisë thuhet se burri ka sulmuar dy punonjës socialë me sprej piper mesditën e së enjtes së kaluar (26.01.2023). Më pas 54-vjeçari mësohet se është futur në pallat, është thirrur policia dhe përfundimisht është arrestuar.

Burime policore kanë thënë për Telegrafin se fëmijët dyshohet se nuk kanë qenë të lënë pas dore dhe se nuk ka dëshmi për abuzim seksual.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Djali tek Sheshi Skënderbej
  I pari në listë është i riu, që në daljen e tij në sheshin Skënderbej, në fillim të vitit, vendosi që të gëzonte një vajzë të mitur, të pastrehë, që po shijonte vetëm nga jashtë lodrat që ishin vendosur në qendër të Tiranës. Teksa ai e pa, që ajo nuk kishte mundësi ekonomike për të hipur në karusel, e mori dhe bashkë me të shijuan një xhiro.
  Qytetari nga Kavaja
  Kandidati i dytë është djali nga Kavaja që vendosi t’i hapte derën e shtëpisë Gabrielit, të riut që flinte në rrugët e Tiranës, pasi vuante nga probleme të shëndetit mendor. Ai ishte i vetëm, pasi nuk kishte familje dhe qytetari nga Kavaja vendosi që ta strehonte në banesën e tij.
  I riu zemërgjerë
  Kandidati i tretë, është i riu nga Tirana, i cili ndaloi makinën në mes të rrugës, në një kohë me shi dhe zbriti nga automjeti për t’i dhënë një palë këpucë dhe një xhup një të moshuare, që po lypte tek makinat, që kishin mbetur në trafik. Ai u kujdes personalisht që ajo t’i vishte ato që i dhuroi dhe më pas u largua.
  Djali që ndihmoi të moshuarin
  Kandidati i katërt, është një tjetër i ri, i cili po ashtu ndaloi makinën në rrugë për të ndihmuar një të moshuar që i ishte prishur biçikleta. Ai bëri aq sa mundi, që i moshuari të rregullonte biçikletën dhe më pas të largohej drejt banesës së tij.
  Greis dhe Rakel
  Në vendin e pestë kemi motër e vëlla, Greisin dhe Rakelin, dy të vegjëlit, që detyruan nënën e tyre të ndalonte makinën për t'i dhënë disa të holla një djali të mitur që po lypte në rrugë. I mituri kishte në krahë një fëmjë të vogël dhe kjo preku më shumë motër e vëlla. Ata i lëshuan disa të holla bashkëmoshatarit të tyre dhe më pas u larguan me të ëmën.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit