45-vjeçari shpenzon 2 milionë $ për t’u dukur si 18-vjeç, do të shmangë plakjen

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 27.01.2023, 21:28

Një manjat teknologjie po shpenzon pasurinë e tij për të shmangur procesin e plakjes.

Bryan Johnson, 45 vjeç, shpenzon 2 milionë dollarë në vit për një ekip prej më shumë se 30 mjekësh dhe ekspertësh mjekësorë që mbikëqyrin dhe testojnë pothuajse çdo organ të tij. Qëllimi i tyre është të ndërtojnë në trupin e tij, trupin e një 18-vjeçari.

Johnson zgjohet në 5 të mëngjesit, merr dhjetëra suplemente në ditë dhe ha një dietë të rreptë vegane me ushqime të përziera. Ai ka bërë 33.537 imazhe të zorrëve të tij dhe monitoron gjithçka, nga pesha e kockave e deri tek numri i ereksioneve gjatë natës.

Ai dhe mjekët e tij pretendojnë se në dy vjet ai ka reduktuar moshën e tij të përgjithshme biologjike me më shumë se pesë vjet dhe tani ka zemrën e një 37-vjeçari, lëkurën e një 28-vjeçari dhe kapacitetin e mushkërive dhe aftësinë e tij një 18-vjeçari. Ekipi i tij mjekësor drejtohet nga Oliver Zolman, një mjek 29-vjeçar që hulumton terapitë e plakjes në Kembrixh.

Në të 30-at e tij, sipërmarrësi themeloi Braintree Payment Solutions, një kompani jashtëzakonisht e suksesshme të cilën ai e shiti në eBay në 2013 për 800 milionë dollarë.

Johnson thotë se qëllimi i tij është të sigurojë që truri, mëlçia, veshkat, dhëmbët, lëkura, flokët, penisi dhe rektumi i tij të funksionojnë ashtu siç ishte kur ai ishte 18 vjeç.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Djali tek Sheshi Skënderbej
  I pari në listë është i riu, që në daljen e tij në sheshin Skënderbej, në fillim të vitit, vendosi që të gëzonte një vajzë të mitur, të pastrehë, që po shijonte vetëm nga jashtë lodrat që ishin vendosur në qendër të Tiranës. Teksa ai e pa, që ajo nuk kishte mundësi ekonomike për të hipur në karusel, e mori dhe bashkë me të shijuan një xhiro.
  Qytetari nga Kavaja
  Kandidati i dytë është djali nga Kavaja që vendosi t’i hapte derën e shtëpisë Gabrielit, të riut që flinte në rrugët e Tiranës, pasi vuante nga probleme të shëndetit mendor. Ai ishte i vetëm, pasi nuk kishte familje dhe qytetari nga Kavaja vendosi që ta strehonte në banesën e tij.
  I riu zemërgjerë
  Kandidati i tretë, është i riu nga Tirana, i cili ndaloi makinën në mes të rrugës, në një kohë me shi dhe zbriti nga automjeti për t’i dhënë një palë këpucë dhe një xhup një të moshuare, që po lypte tek makinat, që kishin mbetur në trafik. Ai u kujdes personalisht që ajo t’i vishte ato që i dhuroi dhe më pas u largua.
  Djali që ndihmoi të moshuarin
  Kandidati i katërt, është një tjetër i ri, i cili po ashtu ndaloi makinën në rrugë për të ndihmuar një të moshuar që i ishte prishur biçikleta. Ai bëri aq sa mundi, që i moshuari të rregullonte biçikletën dhe më pas të largohej drejt banesës së tij.
  Greis dhe Rakel
  Në vendin e pestë kemi motër e vëlla, Greisin dhe Rakelin, dy të vegjëlit, që detyruan nënën e tyre të ndalonte makinën për t'i dhënë disa të holla një djali të mitur që po lypte në rrugë. I mituri kishte në krahë një fëmjë të vogël dhe kjo preku më shumë motër e vëlla. Ata i lëshuan disa të holla bashkëmoshatarit të tyre dhe më pas u larguan me të ëmën.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit