Tjetër “furtunë” e madhe në Torino, Juventusi me një këmbë në Serie B?

Shkruar nga: Bardh Kodheli | Publikuar më: 27.01.2023, 12:13

"Ka një ajër të keq në Romë. Të ftohtë dhe depërtues”, kështu hapet edicioni i sotëm i gazetës “Tuttosport”, që duke u ndalur në çështjen e ndërlikuar ligjore që preku Juventusin, nënvizon sesi në pjesët e prokurorisë federale po fryjnë “erërat që paralajmërojnë një dënim akoma më të madh”.

Sipas të njëjtit burim, Juventusi mund të dënohet edhe me rreth 20 pikë më shumë, duke e çuar në “-35”. Një dënim i tillë mund ta çojë skuadrën në ujëra të ftohtë, duke luftuar me “mish e me shpirt” për qëndrimin në Serie A. Titulli i zgjedhur nga gazeta është: “Duan ta dërgojnë Juven në Serie B?”.

Së fundmi, Prokuroria ka kërkuar mundësinë për të shtyrë edhe me 40 ditë të tjera përfundimin e hetimeve, që po zhvillohen në gjyqin e ri, që do të shohë sërish klubin torinez në bankën e të akuzuarve për çështjen e manovrave të pagave gjatë pandemisë në vitin 2020. Media e njohur ka paralajmëruar një tjetër “furtunë” të madhe.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Djali tek Sheshi Skënderbej
  I pari në listë është i riu, që në daljen e tij në sheshin Skënderbej, në fillim të vitit, vendosi që të gëzonte një vajzë të mitur, të pastrehë, që po shijonte vetëm nga jashtë lodrat që ishin vendosur në qendër të Tiranës. Teksa ai e pa, që ajo nuk kishte mundësi ekonomike për të hipur në karusel, e mori dhe bashkë me të shijuan një xhiro.
  Qytetari nga Kavaja
  Kandidati i dytë është djali nga Kavaja që vendosi t’i hapte derën e shtëpisë Gabrielit, të riut që flinte në rrugët e Tiranës, pasi vuante nga probleme të shëndetit mendor. Ai ishte i vetëm, pasi nuk kishte familje dhe qytetari nga Kavaja vendosi që ta strehonte në banesën e tij.
  I riu zemërgjerë
  Kandidati i tretë, është i riu nga Tirana, i cili ndaloi makinën në mes të rrugës, në një kohë me shi dhe zbriti nga automjeti për t’i dhënë një palë këpucë dhe një xhup një të moshuare, që po lypte tek makinat, që kishin mbetur në trafik. Ai u kujdes personalisht që ajo t’i vishte ato që i dhuroi dhe më pas u largua.
  Djali që ndihmoi të moshuarin
  Kandidati i katërt, është një tjetër i ri, i cili po ashtu ndaloi makinën në rrugë për të ndihmuar një të moshuar që i ishte prishur biçikleta. Ai bëri aq sa mundi, që i moshuari të rregullonte biçikletën dhe më pas të largohej drejt banesës së tij.
  Greis dhe Rakel
  Në vendin e pestë kemi motër e vëlla, Greisin dhe Rakelin, dy të vegjëlit, që detyruan nënën e tyre të ndalonte makinën për t'i dhënë disa të holla një djali të mitur që po lypte në rrugë. I mituri kishte në krahë një fëmjë të vogël dhe kjo preku më shumë motër e vëlla. Ata i lëshuan disa të holla bashkëmoshatarit të tyre dhe më pas u larguan me të ëmën.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit