Në makinë kishte fshehur 3 armë, arrestohet në Holandë 21-vjeçari shqiptar

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 25.01.2023, 20:22

Një 21-vjeçar nga Shqipëria është arrestuar pasditen e djeshme në Urën e Moerdijkut në Holandë.

Mediat holandeze raportojnë se policia e ka arrestuar shqiptarin pranë një pike karburanti. Në momentin e ndalimit nga policia shqiptari po drejtonte një makinë me targa franceze. Kur policia kontrolloi makinën e shqiptarit, brenda gjetën 3 armë zjarri.

Shqiptari u arrestua menjëherë nga policia por nuk ka pranuar të tregojë asgjë rreth armëve që kishte me vete apo pse kishte shkuar në Holandë pasi nuk jetonte atje.

Ai u arrestua dhe u dërgua në paraburgim për hetime të mëtejshme ndërkohë që makina dhe armët janë sekuestruar për hetime të mëtejshme.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit