Arrestimi i Dani Alves/ Flet vëllai: Ka rënë në kurth!

Shkruar nga: Y Pepa | Publikuar më: 25.01.2023, 18:53

Ka rënë në një kurth”, kështu është shprehur Ney, vëllai i Dani Alves, i cili është plotësisht i bindur se futbollisti është i pafajshëm për sulmin e dyshuar seksual për të cilin akuzohet.

Ney ka këmbëngulur në pafajësinë e Alves dhe thekson se familja e tij do të jetë pranë tij në çdo moment, pavarësisht kohërave të vështira që po kalon.

Vëllai im ra në një kurth. Familja ime nuk do të dorëzohet. Vëllai im ka një karrierë në mbarë botën dhe kjo rrëmujë në të cilën është futur po ia fundos. Ne patjetër do të bëjmë gjithçka që mundemi për ta nxjerrë vëllanë tim nga kjo skemë demonike-djallëzore në të cilën e kanë futur”, shprehet Ney në një bisedë me një nga gazetaret e programit Susanna Griso.

Kujtojmë se Dani Alves vazhdon të qëndrojë në paraburgim. Ndaj tij ekzistojnë shumë prova kundër dhe futbollisti ka ndryshuar avokatë për të modifikuar strategjinë e tij të mbrojtjes.

Deri më tani braziliani ka dhënë tre versione për atë që ka ndodhur. Fillimisht ka deklaruar se nuk e njeh viktimën, më pas ka thënë se janë takuar rastësisht, siç kanë treguar kamerat e klubit dhe në fund ka deklaruar se kanë pasur marrëdhënie intime, por kanë qenë dakord të dyja palët.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Djali tek Sheshi Skënderbej
  I pari në listë është i riu, që në daljen e tij në sheshin Skënderbej, në fillim të vitit, vendosi që të gëzonte një vajzë të mitur, të pastrehë, që po shijonte vetëm nga jashtë lodrat që ishin vendosur në qendër të Tiranës. Teksa ai e pa, që ajo nuk kishte mundësi ekonomike për të hipur në karusel, e mori dhe bashkë me të shijuan një xhiro.
  Qytetari nga Kavaja
  Kandidati i dytë është djali nga Kavaja që vendosi t’i hapte derën e shtëpisë Gabrielit, të riut që flinte në rrugët e Tiranës, pasi vuante nga probleme të shëndetit mendor. Ai ishte i vetëm, pasi nuk kishte familje dhe qytetari nga Kavaja vendosi që ta strehonte në banesën e tij.
  I riu zemërgjerë
  Kandidati i tretë, është i riu nga Tirana, i cili ndaloi makinën në mes të rrugës, në një kohë me shi dhe zbriti nga automjeti për t’i dhënë një palë këpucë dhe një xhup një të moshuare, që po lypte tek makinat, që kishin mbetur në trafik. Ai u kujdes personalisht që ajo t’i vishte ato që i dhuroi dhe më pas u largua.
  Djali që ndihmoi të moshuarin
  Kandidati i katërt, është një tjetër i ri, i cili po ashtu ndaloi makinën në rrugë për të ndihmuar një të moshuar që i ishte prishur biçikleta. Ai bëri aq sa mundi, që i moshuari të rregullonte biçikletën dhe më pas të largohej drejt banesës së tij.
  Greis dhe Rakel
  Në vendin e pestë kemi motër e vëlla, Greisin dhe Rakelin, dy të vegjëlit, që detyruan nënën e tyre të ndalonte makinën për t'i dhënë disa të holla një djali të mitur që po lypte në rrugë. I mituri kishte në krahë një fëmjë të vogël dhe kjo preku më shumë motër e vëlla. Ata i lëshuan disa të holla bashkëmoshatarit të tyre dhe më pas u larguan me të ëmën.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit