“Ata kthejnë 50, ne do ikim 500”, anglezët të shqetësuar për reklamat e shqiptarëve me gomone në TikTok

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 25.01.2023, 18:25

Shqiptarët duket se janë kthyer në një "problem" të madh për anglezët pasi çdo ditë janë në qendër të vëmendjes së mediave.

Së fundmi "TheSun" ka shkruar për numrin e lartë të shqiptarë që po ndërmarrin udhëtimin me gomone tani në janar. Në artikullin e tyre thuhet se reklamat e kontrabandistëve shqiptarë të njerëzve në TikTok janë rritur shumë bashkë me udhëtimet me gomone. Të dielën, mbërritën në brigjet angleze 10 gomone me 442 emigrantë.

Pavarësisht paralajmërimit nga Sekretarja e Kulturës, Michelle Donelan se do të ndalohen reklamimet në internet, shqiptarët duket se nuk ka asgjë që i ndalon. Në një reklamë të fundit në TikTok ata shkruajnë:

Ata kthejnë 50, ne do të ikim 500. Na kontaktoni shqipe për nisjen e radhës. Vetëm SMS.

One TikTok ad sneered: 'They deport 50 but we will send 500. Albanians do get in touch'

Ndërkohë një tjetër shkruante:

Askush nuk do t'ju kthejë. Ju mbajnë vetëm një javë në qendrën e paraburgimit. Ne kemi një super çmim 4500 paund. Pagesa në mbërritje.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit