18- vjeçari shqiptar goditet me thikë në Itali, arrestohet autori 25- vjeçar

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 25.01.2023, 16:22

Një sherr me thikë ka ndodhur në Ceppo në Itali. Një 18-vjeçar shqiptar është sulmuar me thikë nga një 25 vjeçar. Konkretisht ngjarja raportohet se ka ndodhur në tetor por sot është bërë i mundur arrestimi i autorit 25- vjeçar në Spanjë pasi akuzohet se ka sulmuar shqiptarin duke e goditur disa herë me thikë në trup.

Për fat të mirë pas ndërhyrjes së mjekëve, shqiptari i shpëtoi vdekjes. 25- vjeçari rezulton me precedentë për disa vepra penale, teksa nga tetori deri sot fshihej në një qytet të vogël në Spanjë, rreth 70 km nga Barcelona.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit