Banorët e fshatit Sellcë me ultimatum ndaj Ali Ahmetit: Ne dimë të dënojmë edhe me votë

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 25.01.2023, 11:39

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti, së bashku me zyrtarët tjerë që nuk janë pjesë e “Grupit të zjarrit” kanë vazhduar takimet me qytetarët.

Mbrëmë ata kanë qëndruar në fshatin Sellcë, ndërsa atje janë pritur me kritika. Bashkësia lokale e fshatit Sellcë, kërkoi nga Ali Ahmeti që deri në zgjedhjet e ardhshme t’i plotësojnë kërkesat e tyre, përndryshe do t’i dënojnë me votë.

“Sot e 22 vite fshati ynë iu pret e përcjellë me të njëjtat kërkesa, të cilat janë elementare për jetesë. Para 22 vite nga ky fshat ju kërkuat bukë, ne iu dhamë, kërkuat t’i kapim armat ne i kapëm, kërkuat të tërhiqemi ne u tërhoqëm, kërkuat përkrahje politike ua dhamë, kërkuat njerëz me shkollë se luftëtarët nuk e njohin politikën, ua dhamë, që të shpërngulen nga fshati ynë dhe neve la lanë në mjerim për të vuajtur edhe sot për kushtet elementare për jetesë”.

“I kërkojmë këto kushte nga ju dhe të jeni të bindur se do të jetë hera e fundit. Sigurimi i ujit të pijshëm, rruga që lidh qytetin me fshatin, shkolla dhe salla e sportit. Nëse këto kërkesa nuk realizohen deri në zgjedhjet e ardhsme, të jeni të sigurt se banorët e fshatit tonë dijnë edhe të dënojnë, siç ndodhi në zgjedhjet e fundit lokale”, tha përfaqësuesi i Bashkësisë Lokale të fshatit Sellcë.

Ndryshe, pas përçarjeve brenda BDI-së, të dy grupet kanë nisur takimet me qytetarët në zona të ndryshme.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Djali tek Sheshi Skënderbej
  I pari në listë është i riu, që në daljen e tij në sheshin Skënderbej, në fillim të vitit, vendosi që të gëzonte një vajzë të mitur, të pastrehë, që po shijonte vetëm nga jashtë lodrat që ishin vendosur në qendër të Tiranës. Teksa ai e pa, që ajo nuk kishte mundësi ekonomike për të hipur në karusel, e mori dhe bashkë me të shijuan një xhiro.
  Qytetari nga Kavaja
  Kandidati i dytë është djali nga Kavaja që vendosi t’i hapte derën e shtëpisë Gabrielit, të riut që flinte në rrugët e Tiranës, pasi vuante nga probleme të shëndetit mendor. Ai ishte i vetëm, pasi nuk kishte familje dhe qytetari nga Kavaja vendosi që ta strehonte në banesën e tij.
  I riu zemërgjerë
  Kandidati i tretë, është i riu nga Tirana, i cili ndaloi makinën në mes të rrugës, në një kohë me shi dhe zbriti nga automjeti për t’i dhënë një palë këpucë dhe një xhup një të moshuare, që po lypte tek makinat, që kishin mbetur në trafik. Ai u kujdes personalisht që ajo t’i vishte ato që i dhuroi dhe më pas u largua.
  Djali që ndihmoi të moshuarin
  Kandidati i katërt, është një tjetër i ri, i cili po ashtu ndaloi makinën në rrugë për të ndihmuar një të moshuar që i ishte prishur biçikleta. Ai bëri aq sa mundi, që i moshuari të rregullonte biçikletën dhe më pas të largohej drejt banesës së tij.
  Greis dhe Rakel
  Në vendin e pestë kemi motër e vëlla, Greisin dhe Rakelin, dy të vegjëlit, që detyruan nënën e tyre të ndalonte makinën për t'i dhënë disa të holla një djali të mitur që po lypte në rrugë. I mituri kishte në krahë një fëmjë të vogël dhe kjo preku më shumë motër e vëlla. Ata i lëshuan disa të holla bashkëmoshatarit të tyre dhe më pas u larguan me të ëmën.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit