49-vjeçari në Lushnje kërcënon me thikë dhe rreh me grushte një shtetas: Më jep lekët

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 25.01.2023, 09:32

Policia ka arrestuar një 49-vjeçar në Lushnje. Ai akuzohet se ka kërcënuar me thikë dhe ka qëlluar me grushte një shtetas, për ti marrë një shumë parash. I arrestuari akuzohet për “Shtrëngimi me anë të kanosjes ose dhunës për dhënien e pasurisë”.

Njoftimi i policisë:

Lushnjë/Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Lushnjë arrestuan në flagrancë shtetasin I. E., 49 vjeç, banues në Lushnjë, për veprën penale “Shtrëngimi me anë të kanosjes ose dhunës për dhënien e pasurisë”, pasi dyshohet se ka kanosur me mjet prerës (thikë) dhe ka goditur me grushte, një shtetas, për dhënien e një shume parash.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit