Krijohet resorti luksoz për lepujt, ofron spa dhe trajtime të veçanta

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 25.01.2023, 01:39

Një resprt luksoz ekskluzivisht për lepujt është hapur në Hong Kong.

Qyteti ka një popullsi të madhe të kafshëve pasi shumica e banorëve jetojnë në apartamente të vogla të papërshtatshme për kafshët shtëpiake.

Resorti Bunny Style ofron kujdes dhe stimulim për lepurushët e përkëdhelur ndërsa pronarët e tyre janë larg. Pronarja e resortit, Donna Li, filloi kompaninë në një dhomë të thjeshtë që ofronte hapësirë ​​për lepujt për të luajtur, larg nxehtësisë mbytëse të Hong Kongut.

Por ndërsa qyteti lehtësoi kufizimet e tij Covid, Li zbuloi një mundësi tregu për të ofruar një shërbim më gjithëpërfshirës.

Ushtrimi i mbikëqyrur është ende një pjesë kyçe e qëndrimit të lepurushëve, por koha e tyre në Bunny Style mund të përfshijë gjithashtu prerjen e thonjve, krehjen e flokëve dhe ushqyerjen me tortën e veçantë me perime.

Pronarëve u sigurohet një transmetim i drejtpërdrejtë i aktiviteteve të kafshëve të tyre, si dhe videoklipe të veçanta. Qëndrimi në Bunny Style kushton 15 dollarë për natë edhe pse disa aktivitete paguhen ekstra.

Resorti ishte plot gjatë periudhës së Krishtlindjeve dhe aktualisht i zënë rreth festimeve për Vitin e Ri Kinez, i cili është mjaft mirëpritës në Vitin e Lepurit. Pronarja e resortit tashmë po merr rezervime për Pashkë.

Problemi i madh i lepurit në Hong Kong sjell gjithashtu sfida për qytetin, pasi një numër i madh i kafshëve shtëpiake përfundojnë të braktisura pasi tërheqja e tyre fillestare për pronarët e rinj të kafshëve shtëpiake mbaron.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit