Plas thika në Pogradec/ Dy adoleshentë zihen për një vajzë, njëri përfundon në spital

Shkruar nga: A Koci | Publikuar më: 24.01.2023, 19:58

Dy adoleshentë janë përleshur me njëri-tjetrin në qytetin e Pogradecin mbremjen e kësaj të marte. Të rinjtë e moshave 15 dhe 17 vjeç, janë konfliktuar për shkak të një debati banal, ku mollë sherri dyshohet se është një vajzë. I riu 17-vjeçar ka goditur me mjet prerës, tip thikë, 15-vjeçarin duke e plagosur.

Ngjarja është zbardhur nga i riu i plagosur, i cili kishte shkuar për mjekim në spitalin e qytetit. Policia ka rrethuar vendin ku besohet se ka ndodhur konflikti dhe po kërkon mjetin prerës. Dyshohet se pas zënkës, shtetasi N. M., 17 vjeç, ka hedhur thikën dhe është larguar nga vendi i ngjarjes.

Njoftimi i Policisë:

Më datë 24.01.2023, rreth orës 18:15, në Spitalin e Pogradecit, ka shkuar për mjekim një 15-vjeçar, banues në Pogradec, i cili dyshohet që gjatë një konflikti fizik me shtetasin N. M., 17 vjeç, banues në Pogradec, është dëmtuar me mjet prerës.

Autori i dyshuar, shtetasi N. M, është kapur nga shërbimet e Policisë menjëherë pas ngjarjes dhe ndodhet i shoqëruar në ambientin e Komisariatit të Policisë Pogradec, për veprime të mëtejshme procedurale.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit