U kap me kokainë, arrestohet 45- vjeçari shqiptar në Itali

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 24.01.2023, 16:39

Policia italiane ka arrestuar një 45- vjeçar shqiptar pasi akuzohet për trafik droge. Arrestimi i shqiptarit është bërë në Compagnia di Cantu i cili më pas është vënë në masën e sigurisë 'arrest me burg' të dhënë nga gjyqtari, i hetimeve paraprake të Gjykatës së Komos.

Shqiptari i cili tashmë ndodhet në burgun Bassone në Como, trafikonte drogë kryesisht të llojit kokainë dhe marijuanë. Gjatë kontrollit në banesën e tij është gjetur një sasi droge e dyshuar kokainë.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit