Berberi qeth falas burrin e pastrehë, të gjithë habiten nga transformimi i tij

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 28.11.2022, 01:01

Transformimi i një njeriu të pastrehë është bërë viral në rrjetet sociale pasi një berber i oforoi atij një prerje flokësh falas.

Joshua Santiago ka udhëtuar nëpër Shtetet e Bashkuara për shtatë vitet e fundit duke u dhënë prerje flokësh falas njerëzve të pastrehë përmes një furgoni. Furgoni është i destinuar për të ndihmuar njerëzit e pastrehë dhe për të ofruar një strehë të sigurt për klientin gjatë trajtimit që ata po marrin, me pajisje të tjera si televizor dhe tualet.

Zakonisht videot e tij gjenerojnë dhjetëra mijëra shikime në TikTok, por një postim i veçantë është parë mbi gjashtë milionë herë pas transformimit të një burri.

Në këtë video burri i pastrehë kishte një mjekër që i mbulonte gjysmën e fytyrës dhe flokët e gjata. Pasi berberi e qethi ai zbuloi një tatuazh mbi veshin e burrit, ku shkruhej:

Unë me kënaqësi do të festoj me ata që përpiqen të më nënshtrojnë.

Berberi i pastroi vetullat burrit të pastrehë dhe i rregulloi mjekrën e thinjur. Rezultati përfundimtar i la të gjithë pa fjalë pasi burri dukej si një person tjetër pasi berberi bujar e mori në dorë dhe e rregulloi. Disa prej komentuesve shkruan:

Ju larguat mbi një dekadë nga ky njeri!

Prerja e flokëve mund të ndryshojë vërtet të ardhmen e një mashkulli.

Ua! Ai duket si një person krejtësisht tjetër, është mirë që e ndihmove.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Adoleshenti në semafor
  Kandidati i parë është adoleshenti , i cili, vrapoi në mes të semaforit të kuq, për të ndihmuar një grua, që mezi tërhiqte një karrocë dore. Ai e pa që ajo ishte në vështirësi dhe se jeshilja ishte hapur për makinat dhe vrapoi që ta ndihmonte.
  I riu nga Tirana
  Kandidati i dytë, është i riu, zemërgjerë dhe shumë fisnik, i cili ndaloi menjëherë, sapo pa që një qytetar nuk po ndihej mirë në rrugë. Shumë të tjerë kishin kaluar dhe e kishin parë, por vetëm ai ndaloi dhe priti aty derisa erdhi ambulanca.
  Studentja që diplomohet
  Kandidatja e tretë është studentja e universitetit Bujqësor, e cila u diplomua me rezultate të shkëlqyera, por preku të gjithë me dedikimin e saj për nënën, që sot nuk jeton më. Ajo tregon mes lotësh se gjithë ecurinë e saj akademike, ia dedikon nënës, që nuk e pa duke veshur uniformën e diplomimit.
  Ultrasit e ekipit të vllaznisë
  Kandidatët e katërt janë Ultrasit e vllaznisë. Ata nuk ngurruan të shprehin gatishmërinë e tyre, për të dalë në ndihmë të banorëve që u përmbytën në ditët me reshje shiu. Ata dolën krah forcave të emergjencave civile dhe atyre ushtarake.
  Gruaja fisnike, që shet misra
  Kandidatja e pestë është zonja që shet misra në zonën e 21 Dhjetorit. Ajo i erdhi në ndihmë menjëherë vajzës, që e provokoi se nuk kishte para për urban. Edhe pse mezi pret që të nxjerrë disa të holla, ajo nuk u mendua dy herë për të ndihmuar, vajzën, që në fakt po priste për gjestin e mirë të zonjës fisnike.
  Vajza zemërgjerë
  Kandidatja e gjashtë është vajza, e cila, me anë të një provokimi pozitiv, arriti të nxirrte anën fisnike, të qytetarëve të thjeshtë në Shqipëri. Ajo shpërbleu me 50 mijë lekë gruan që shet misra, e cila nuk ngurroi ta ndihmonte ata me paratë e urbanit, që supozohej se nuk i kishte.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit